Rüyada açık mezar görmek, iyi görülmemektedir. Rüya sahibinin başına nahoş hadiseler gelmiş olacağına dolayısıyla de kötü ve zor günler geçirmiş olacağına tabir edilir. Uğursuzluk olmak suretiyle kabullenilir. Rüyayı gören kişinin işinde muvaffakiyetsiz olacağına, düş kırıklığı yaşayacağına, yaptığı hiçbir şeyden zevk alamayacağına, ümitlerini kaybedeceğine ve üzülmüş olacağına yorumlanır. Muvaffakiyetsiz ve mutsuz olmaya delalet eder.  Rüyada Açık Mezara Girmek

  Rüyası esnasında açık mezara girdiğini gören şahsın arkadaş sandığı ve dolayısıyla devamlı aralarına girdiği, hanelerine gidip geldiği, dertlerini, mutluluğunu ve ekmeğini paylaştığı şahısların esasen gizli hasımları olduğuna işaret eder.

  Rüyada Mezar Açmak

  Rüyası esnasında mezar açık hale getirdiğini görmüş olan kimse, o kimsenin vasıtalığı ile ekmek ve iş maliki olacaktır diye kabullenilir. Mezarı açık hale getirilen kimseye fikir almaya, yol metod sormuş olmaya ve onun malumatlarından faydalanmış olmaya işaret eder.

  Rüyada Boş Mezar Görmek

  Rüya sahibinin fikirleri ile tabir edilir. Rüyayı gören kişinin kendine fayda sağlamayacak fikirler içinde olduğuna, günü birlik yaşamayı seçim ettiğine, hayata karşı arzusuz davrandığına, yaşamtan keyif duymadığına ve yaptıklarının da kendini memnun etmeye yetmediğine işaret eder.

  Rüyada Boş Mezar Taşı Görmek

  Rüyada boş mezar taşı görmüş olan kimse, yaptığı işlerde yanlışa düşmüş olacak ve dolayısıyla de ziyan edecek anlamına gelir. Rüya sahibinin büyük heveslerle ve umutlarla giriştiği işlerde istediği mutlu edici bir sonucu ve kazancı yakalayamayacağı manasına çıkar.

  Rüyada Mezar Görmek

  Rüya sahibinin karlı bir iş yapmış olarak veya alın teri aktırarak yapmış olduğu birikimini bir mülkiyet edinmiş olarak değerlendirmiş olacağına delalet eder. Rüyayı gören kişinin yatırım olması gayesiyle veya gereksinimi olması sebebiyle onu karşılamış olmak ismine bir yer maliki olacağına tabir edilir.

  Rüyada Mezar Kazmak

  Rüyada mezar kazmakla, mezar görmek hemen hemen aynı biçimde tabir edilir ve rüya sahibinin malına mal eklemiş olacağına işaret eder.

  in A