Rüyada acıkmış olmak, hayra belirti etmez. İşlerdeki verimin düşmüş olması, kazancın önem derecesi yüksek kısmının erimesi, rızkın azalmış olması, rahatın, keyifinin ve dirlik, düzeninin kaçması manasına çıkar. Rüyayı gören kişinin faturalarını ve hane kirasını ödeyemez olacağına, dolayısıyla çok zor günler geçirmiş olacağına, bu hale düşmüş olmayı kabullenemeyip, sıhhat problemleriyle karşı karşıya kalmış olacağına işaret eder. Ama şayet şahıs rüyası esnasında açlık hissettiğini görür ve karnını doyurmuş olmayı başarırsa o vakit bu rüya hayra işaret eder ve sorunların biteceği manasına çıkar.  Rüyada Aç olma hali Çekmek

  Rüyası esnasında aç olma hali çektiğini görmüş olan kimse, son derece sevineceği ve karlı çıkacağı işler yapmış olacak ve girdiği işin neticesinde çok mutlu olacaktır diye tabir edilir. Rüyayı gören kişinin elinin bolluğa ereceğine, işlerindeki verimin ve rızkındaki bolluğun artış göstereceğine yorumlanır.

  Rüyada Yemek Yemek

  Rüyada acıkmış olmak ve yemek yemek, rüyayı gören kişinin hak yolundan ayrılmayacağına, hiçbir koşulta ve şartda dinini ve namusunu boşlamayacağına, ömrü boyunca ahlakı ve alın teri ile çalışmış olup yaşamaktan vazgeçemeyeceğine işaret eder.

  Rüyada Sevmiş olduğun Yemeği Yemek

  Bir şahıs şayet rüyası esnasında sevdiği bir yemeği yediğini görecek olursa bu rüya hayra yorulur. Rüyayı gören kişinin şifa ve sevinç bulmuş olacağına, dertlerini ve ıstıraplarını arka tarafında bırakmış olacağına, dirlik, düzenine ve keyife ereceğine delalet eder.

  Rüyada Hayvan Doyurmak

  Bir şahıs şayet rüyası esnasında aç bir hayvanı doyurursa, esas yaşamda da çok müspet olacak ve hayır duaları alacağı kadar kutsal bir iş yapacaktır şeklinde açıklanır. Rüyayı gören kişinin karşılaştığı ve kötü hallerde kalmış bir cana yardımcı olacağı manasına çıkar.

  Rüyada Kıtlık Çekmek

  Rüyası esnasında kıtlık çektiğini gören şahsın nefsine uyacağı değerlendirmesi yapılır. Kişi, hayırsız ve günah olacak kimi işlere bulaşmış olacak, kafasına koyduğu şeyi sahip olmak için günaha batmış olup çıkmış olma pahasına da olsa yapılabilecek her şeyi yapacaktır.

  in A