Rüyada açılmış olmak, rüya sahibinin yeni başlangıçlar yapacağı, yeni yollara gireceği ve değişik işler deneyeceği manasına çıkar. Rüyayı gören kişinin yaşamış olduğu etrafı, mesleğini ve çevresindeki şahısları değiştirmiş olmaya karar alacağına, kendisisi için yeni bir yol çizmiş olacağına, fiziksel olmak suretiyle da kimi değişikliklere gideceğine delalet eder. Rüyayı gören kişi yenilenmiş olacak, tazelenecek ve kendini harika hissedecek anlamına gelir.  Rüyada Denize Açılmak

  Rüya sahibinin sakinleşmiş olmaya, kafasını boşaltmaya, gerginliğinden, yorgunluğundan, umutsuzluklarından, yaşamış olduğu acı veren durumlardan ve olumsuz hadiselerin etkisinden feraha ermeye muhtaç olduğu manasına çıkar. Rüyayı gören kişinin bir müddet herşeyden ve herkesten ırak olmak istediğine delalet eder.

  Rüyada Tekneyle Denize Açılmak

  Rüya sahibinin sefahatlı ve zevkli günler geçireceği, doyuncaya kadar güleceği, gezeceği, istediği saatte uyuyacağı, istediği saatte uyanacağı biçiminde kabullenilir. Rüyayı gören kişinin özgürce geçireceği vakitlere işaret eder.

  Rüyada Kayıkla Denize Açılmak

  Rüya sahibinin ferahlayacağı havadisler duymuş olacağına, içindeki dertten, kuruntudan ve korkudan kurtuluşa ereceğine, rahatlayacağına, hoşluk içinde olacağına, sevinç bulmuş olacağına şöylece yüreğine de su serpileceğine işaret eder.

  Rüyada Gemiyle Denize Açılmak

  Rüya sahibinin büyük hayalleri, beklentileri ve gayeleri olduğuna, bunlara ulaşmış olmak için gayret gösterdiğine, bu uğurda hiçbir güçlükten, zorlanmaktan ve dertten da çekinmeyeceğine delalet eder. Rüyayı gören kişinin sonsuz düşleri olduğuna yorumlanır.

  Rüyada Sandalla Denize Açılmak

  Rüyayı gören kişinin konser, sinema veya daha değişik bir toplumsal etkinliğe dahil olacağına, dostlarıyla buluşacağına, deşarj olacağına, günlük hayatın ve iş yaşamının gerginliğinden kurtuluşa ereceğine yorumlanır ve rüya sahibinin keyifi sefa yaşayacağına, bütün olumsuz elektriğinden arınmış olacağına tabir edilir.

  Rüyada Kapalıyken Açılmak

  Rüya sahibinin bir kararından dönmüş olacağına, attığı bir aşamadan istediği mutluluğu, rahatı ve mutlu edici bir sonucu yakalayamayacağına dolayısıyla de yenilik yolunu seçmiş olacağına işaret eder.

  in A