Rüyada adam bıçaklamak, şahsın büyük sırlara malik olduğunu veya geçmişinde son derece sıkıntılı hadiselere karıştığını ve dolayısıyla devamlı kaygı yaşadığını, tedirginlik yüzünden arkadaşlarını ve dostlarını da kaybettiğini delalet eder. Bununla birlikte son derece büyük pişmanlıklara da delalet eden rüya, şahsın her şeyden ilgiyi tümüyle kesip, kendi derdinde bir hayatı seçtiğini ve dolayısıyla asosyal bir yaşama malik olduğunu da bildirir. Rüyası esnasında adam bıçakladığını görmüş olan kimse, istemiş olmadan bir başkasının yaralanmış olmasına veya ölmüş olmasına de sebep olma ihtimali var. Öte taraftan şahsın kendine ziyan vereceğini hayal ettiği bir hasımına veya bir kişiye harp çıkarıp, onunla savaşacağıne de tabir edilir.    Rüyada Birini Bıçaklayarak Öldürmek

    Rüyası esnasında tanımadığı birini bıçaklayarak öldürdüğünü gören şahsın yaşamına macera dolu bir insan girer ve şahıs birçok değişik insanla tanışacağı platformlara girer. Bununla birlikte yaşamının birçok aksaklıklarla dolu olacağını ve çok sayıda felaket bertaraf edileceğini da bildirir. Rüyası esnasında tanıdığı bir şahısı bıçaklayıp öldürmüş olan kimse ise, o şahısı yaşamının geri kalmış olanına da dahil eder ve bir ömür görüşürler. Bu rüya başka bir değerlendirmeye göre, şahsın pişmanlık duyduğu bir hadisenin rüyayı görmesinin peşinden bir daha gündeme geleceğini, istenmeyen sırların ifşa olacağını da tabir eder.

    Rüyada Biriyle Atışma Edip Bıçaklamak

    Rüyası esnasında evvel biriyle dövüştüğünü sonra da bıçakladığını gören kimsenin bütün aile yaşamı alt üzer olur. Yaşamış olduğu hadiseler sonuçunda şahsın içinden çıkamayacağı vaziyetler oluşur ve haneli ise ayrılır, anne babası olan kişi ile arası bozulur, işleri yolunda gitmiş olmaz. İslami cepheden şahsın son derece büyük bir günah işlediğine ve dolayısıyla tövbe etmesi gerektiğine de yorulmalıdır. Rüyası esnasında atışma edip birini bıçaklayan şahıs, yakın dostlarından ve arkadaşlarından olur, ancak kalır. Bu rüyayı gören kimsenin çok yakın arkadaşlarının veya sevdiklerinin peşinden iş yapıp, onları sırtından vuracağı anlamına da gelmiş olmaktadır.

    in A