Rüyada adliye görmek, uğursuzluk ve talihsizlik manasına çıkar. Rüyayı gören kişinin huzurunun aynı biçimde devam etmeyeceğine, kim iyiyse yaşamının ve yaşam koşullarının tez zamanda olumsuz doğrultuda değişmiş olmaya başlamış olacağına, elini attığı işlerden yana teker teker düş kırıklığı yaşayacağına ve programlarının hiç birinin gayesine ulaşmayacağına işaret eder. Rüya sahibinin kimi karmaşaların ve atışmaların içine girmiş olacağına, daha varlıklı kimse olmak için itikadını hiçe saymış olacağına yorumlanır.  Rüyada Adliye Binası Görmek

  Rüyada adliye binası görmek, aksaklıkların peş peşe yaşanmaya başlayacağı manasına çıkar. Rüyayı gören kişinin yaşamında fırtınalı günler yaşamaya başlamış olacağına, dirlik, düzeninin ve keyfinin kaçacağına, kısmetinin de kapanacağına yorumlanır. Karmaşanın ve belirsizliğin her geçen gün daha çok artış göstereceğine delalet eder.

  Rüyada Adliye sarayında Olmak

  Rüyada adliye sarayında olmak, hayra belirti değildir. İşlerin bozulmuş olacağına, meşakkatların ortaya çıkacağına, borçların artış göstereceğine, uzlaşmazlıkların çıkmış olacağına ve şahsın işinden olacağına işaret eder.

  Rüyada Mahkeme Salonu Görmek

  Rüyada mahkeme salonu görmek, huzura ve hayra ulaşmaya tabir edilir. Rüya sahibinin işlerinin hal rayına girmeye başlamış olacağına, dertlerinin sona ereceğine, yaşamında pozitif değişiklikler olacağına ve işlerinde istediği potansiyeli yakalamış olmaya başlamış olacağına işaret eder.

  Rüyada Mahkemeye Çıkmak

  Rüyada mahkemeye çıkmış olmak, borçlarından, hüzünlerinden, mutsuzluğundan ve hastalığından feraha ermeye delalet eder. Rüyayı gören şahsın, kurmuş olmak istediği sistemi kurmuş olmayı başarmış olacağına, işlerinin istediği doğrultuda ilerlemiş olacağına ve yaşamına sakinliğin hâkim olacağına yorumlanır.

  Rüyada Hâkim Görmek

  Bir şahıs rüyası esnasında adliye sarayında hâkim görecek olursa şayet, bahse konu olan insanla son derece sevindirici havadisler gelir. Rüyayı gören kişiyi memnun ve mutlu edecek havadislerle karşılaşacağına, sevindirici hadiselerin gündeme geleceğine, işlerin açık hale geleceğine ve her şeyin yolunda gitmiş olmaya başlamış olacağına işaret eder.

  Rüyada Kâtip Görmek

  Rüyada kâtip görmek, insanların hissiyatlarını sömürerek işlerini halletmiş olmaya çalışmış olan ve bu yollarla geçimini sağlamayı alışmışlık edinmiş olan birinin var olduğuna işaret eder.

  in A