Rüyada yer sormuş olmak, rüyayı gören kişinin kafasının karmaşık olduğu, önem derecesi yüksek mevzular üstünde karar alım yapmakta zahmet çektiği ve dolayısıyla de yardıma gereksinimi olduğu manasına çıkar. Kişi, içine düştüğü kötü hallerden feraha ermek için yaşam deneyimi olan bir şahsın veya aile büyüklerinden birinin görüşünü alım yapmaya gereksinim duymuş oluyor anlamına gelir. Rüyayı gören şahsın, kendine gösterilen yoldan gitmiş olması halinde işinin rahatlayacağı yorumlanır.  Rüyada Yer Almak

  Rüyada yer alım yapmak, rüyayı gören kişiye öncülük eden, yoluna ışık tutmuş olan, bilmediği mevzularda kendini bilgilendirmiş olan, görmüş, geçirmiş, mantıklı ve aklı başında bir kişinin var olduğuna işaret eder.

  Rüyada Yer Vermek

  Bir şahıs rüyası esnasında, herhangi bir şahsa bir yerin yerini verdiğini görecek olursa şayet, bahse konu olan insanın yakınları, yakınları, arkadaşları ve dostları kendinden şikâyetçidir demek. Rüya maliki, ya çok çalışmış oluyor olması veya haneden hiç çıkmıyor olması sebebi ile sevdiklerinin halini hatırını sormuyordur diye tabir edilir.

  Rüyada Yer Söylemek

  Rüyada yer söylemiş olmak, rüya sahibinin, başta akrabası, yakınları, sonra da yakın etrafı ve komşuları için çok yararlı bir kimse olduğuna delalet eder. Kişi, herkes için muhakkak vakitinde iyi bir şeyler yapmış hala da yapacak olmaya sürüp gidiyor anlamına gelir.

  Rüyada Yol Sormak

  Rüyada yol sormuş olmak, rüyayı gören kişinin tam da ümitlerinin tükendiği ve yaşamtan elini eteğini çektiği aniden bir kişinin yardımıyla karşısına çözüm yollarının ve çarelerin çıkmış olacağına, bu vesileyle hem hayata olan itikadına ereceğine hem de rahatlayacağına delalet eder.

  Rüyada Kaybolmak

  Rüyada kaybolduğunu görmüş olan kimse, çok verimsiz ve zor zamanlar geçirmiş olacak, çok talihsiz ve kısmetsiz olacağı bir evreye girmiş olacak anlamına gelir. Bu rüya, işlerin çıkmaza gireceğine, yolunda giden yaşamın bozulmuş olacağına, dolayısıyla kazancın ve rızkın azalmış olacağına işaret eder.

  in A