Rüyada bitki dalı görmek, aile ile yorumlanır. Aile fertlerinin gerek evlilik, gerekse doğum yoluyla çoğalmış olacağına ve sülalenin genişlemiş olacağına delalet eder. Torunlara, çocuklara, gelinlere, damatlara ve dünürlere delalet eder. Bir şahıs şayet rüyası esnasında dalların budaklandığını veya çiçeklendiğini görecek olursa bahse konu olan insanla yakında çocuk maliki olacağı müjdesi verilecek anlamına gelir. Bu rüya bununla birlikte hayırlı ve yeni yuvalar kurmuş olmaya ve çocuklardan yana talihli olmaya işaret eder.  Rüyada Bitki Dalı Kesmek

  Rüyada bitki dalı kesmiş olmak, iyi görülmemektedir ve uğursuzluk olmak suretiyle kabullenilir. Şahsın başının derde gireceği, işinin kuvvetinin bozulacağı, malının ve parasının azalacağı kimi yollara sapacağı ve günah işleyeceği, ayıp yapacağı biçiminde tabir edilir.

  Rüyada Bitki Dalı Kırmak

  Rüyada bitki dalı kırmış olmak da şerli hadiseler yaşamaya delalet eder ve müspet biçimde yorumlanmaz. Rüya sahibinin bazılarını kırmış olacağına, haksızlık edeceğine ve kendisine küstüreceğine yorumlanırken bir öte taraftan da gündeme gelecek olan bir vefata işaret eder.

  Rüyada Yeşil Bitki Dalı Görmek

  Rüyada yeşil bitki dalı görmek veya yeşil yapraklı bir bitki dalı görmek, rüyayı gören kişinin yaşamının güzelliğinden ve malik olduklarının bolluğundan ötürü hayatından razı gelmiş olacağına, güzel çocuklar yetiştireceğine ve onlara harcadığı emeğin bedelinde onlardan vefa göreceğine işaret eder.

  Rüyada Yeşil Yaprak Koparmak

  Bir şahıs rüyası esnasında bitkisinin dallarından hala yeşil olan yaprakları kopardığını görecek olursa rüyası, bahse konu olan insanın bütün hayallerinin gerçeğe dönüşeceğine, işinin, kuvvetinin ve talihinin yaver gideceğine, zenginliğinin artış göstereceğine ve geleceği için hayırlı olan kimi adımlar atacağına ve büyük planlara girmiş olacağına delalet eder.

  Rüyada Bitkilerin Yaprak Açık hale getirdiğini Görmek

  Rüyada bitkilerin yaprak açık hale getirdiğini görmek, şahsın kendisini hak yoluna ve itikadına adayacağına fakat dünyanın nimetlerini ve güzelliklerini yaşamayı da ihmal edeceğine yorumlanır.

  in A