Rüyada bitki görmek, bu günlerde evlenmiş olup aile kurmuş olacağınıza, çoluk çocuğa karışacağınıza ve bu aile hayatınızda huzur ve saadet içerisinde günler geçirmiş olacağınıza yorulmuş olmaktadır. Ayrıyeten bir tartışmış olmaya girmiş olabileceğinize de yorumlanabilmektedir. İsmini bilmediğiniz ve daha evvel görmediğiniz bitkileri rüyanızda görmüş olmanız gelecekle alakalı endişelerinizin olduğunu delalet eder. Bitkisinin öbür bir manası iş veya çekinmiş olmadan vermiş olacağınız kararlar olacak. Ne karar vermiş olarsanız vermiş olun, varmış olacağınız netice size göre pozitif olacaktır. Kendinizle alakalı eğitimlerinizi tamamlayarak bu eğitimlerin iş hayatınızda size fayda sağlayacağına delalet eder. Alım yapmış olduğunuz eğitimlerin size iş hayatınızda pekçok muvaffakiyet sağlayacağına, bu mutlu edici sonuçların da dayanıklı zeminler üstünde kurulmuş olacağına işaret eder. Rüyada görmüş olunan bitkisinin tipine bağlı olmak suretiyle değişik değerlendirmelere sahip çıkmaktadır. Dolayısıyla rüyada bitki görmek için tek bir rüya tabiri bulunmuyor. Rüyanızda gördüğünüz bitkisinin çeşitine ve görüş şekline göre rüya tabirini kendisi kendisinize yorumlamış olmanızda fayda olacaktır.  Rüyada bitki görmek tabiri

  Kokulu ağaç

  Rüyanızda meyve vermiş olmamış, güzel kokmuş olan bir bitki görmüş olmanız çevrenizdeki şahıslardan iyilikler göreceğinize işaret eder. Bu rüyanın bir öbür tabiri ise bitki meyvesiz olması sebebiyle, kâfi derecede malumatınızın olmadığı mevzularda lüzumsuz değerlendirmeler yapmış olacağınıza işaret etmektedir.

  Meyve ağacı

  Rüyada meyve bitkisi görmek, manevi yaşamınızdaki gündeme gelecek pozitif doğrultudaki dönüşümleri simgeler. İç dünyanızdaki tekamül sürüp gidiyor ve siz iyiliğe yönelmiş oluyorsunuz anlamına gelir. Meyve bitkisi şahsi gelişimi de simgelemektedir. Malumat dağarcığınızı genişletebilir, daha fazla okumuş olabilir veya kurslara gidebilirsiniz. Rüyanızda bitkisinin üstündeki meyveleri net olmak suretiyle görebilmişseniz bu günlerde nimetleriniz artacak anlamına gelir. Meyveler bolluku simgelediğinden evinizdeki kazanç artabilir. Bilhassa bu meyveleri toplamışsanız bu rüya gelirinizin artış göstereceğine işaret eder.

  Hurma ağacı

  Rüyada hurma bitkisi görmek, bu günlerde armağan alacağınıza yorulmuş olmaktadır. Bir öbür rüya tabirine göre ise ticaretle ilgilenmiş olan bir şahsın rüyası esnasında hurma bitkisi görmüş olması, yaptığı ticaretin genişlemiş olarak büyüyeceğinin işaretçisidir. Rüyanızda ansızın çok hurma bitkisinin sizlerin olduğunu görmüş olmanız, yöneticilik yapacağının habercisidir. Görmüş olduğunuz hurma bitkileri ise altınızda vazife yapmış olan çalışanların temsilidir. Bakımsız ve meyvesiz bir hurma bitkisi görmüş olmanız ise kötü karakterli bir şahsın yaşamınıza gireceğinin göstergesidir. Çekirdekten yetişerek büyümüş bir bitkisinin bu sürecini rüyanızda görmüş olmanız ise çocuğunuzun bilim maliki ve iyi namuslu yetişeceği manasına çıkar. Hurma muhtevanda insan hayatı için lazım pekçok vitamin ve mineral barındırır. Dolayısıyla son derece bolluklu bir meyvedir. Bu bakımdan rüya yorumcuları hurma bitkisi gören şahsın evine bolluk geleceği değerlendirmeni da yapmışlardır. Hurma bitkisi görmek, desise yapmış olmadan güvenilir bir biçimde çalıştığınızda bütün mutlu edici sonuçların size gelmiş olacağına delalet eder.

  Üzüm ağacı

  Rüyada üzüm bitkisi görmek, mevki maliki olduğu gibi bununla birlikte mütevazı bir şahsın yaşamınıza gireceği gösterir. Rüyanızda üzüm bitkisi görmüş ve üzümleri toplamışsanız, bu rüya etrafınız kısımından hürmet göreceğinize delalet eder.

  Dut ağacı

  Çok istemiş olduğunuz zengin ve bolluk içinde bir yaşam yaşarken, etrafınıza karşı bir o kadar da samimi davranacağınız manasına çıkar.

  Ceviz ağacı

  Rüyada ceviz bitkisi gördü iseniz emekleriniz boşamış ol çıkmayacaktır. Çok çaba harcayıp, vakit ayırmış olduğunuz işleriniz yardımıyla hanenize eşya alma yapabilirsiniz. Haneye bir mal girer. Maddi ve manevi rahatlığın size geleceğini bildirir. Ayrıyeten sağlıkla alakalı meseleler yaşıyorsanız, tez zamanda şifalanacağınızı müjdeler. Bir iş maliki iseniz, bu günlerde bir iş seyahatine çıkmış olacağınız manasına çıkar.

  Elma ağacı

  Rüyada elma bitkisi görmek yaşamınızda pozitif gelişmeler gerçeğe dönüşecek anlamına gelir. Olumlu insanlarla karşılaşabilirsiniz ya da yapmış oltuğunuz işlerin neticesi sizi mutlu edebilir. Elma bitkisi sürekli pozitif bir biçimde yorumlanır. Yakın vakit içinde bir ikilemde kalmış olabilirsiniz. Vermiş olacağınız karar size göre kuvvet olma ihtimali var. Bu konuyla alakalı ince eleyerek sık dokumalısınız. Rüyanız da size akıl verebilir. Elmalardan yemişseniz; yemiş olduğunuz elma tatlıysa doğru bir karar vermiş olacağınıza, ekşi ise hata bir karar vermiş olacağınıza tabir edilir.

  Şeftali ağacı

  Rüyada şeftali bitkisi görmek manen ve malzemen kendinizi geliştirmiş olacağınız manasına çıkar. Gelecekte çok mal maliki olacağınız gibi bununla birlikte karakter özelliklerinizden de taviz vermeyeceksiniz anlamına gelir.

  Muz ağacı

  Akidesi yüksek ve bununla birlikte zengin bir kimse yaşamınıza girecektir.

  Zeytin ağacı

  Zeytin bitkisi son derece pozitif gelişmeler gündeme gelececeğinin göstergesidir. Rüya yorumcularına göre zeytin bitkisi, bütün bitkilerin yanında hususi ve değişik bir yere maliktir. Dolayısıyla yaşamınızdaki ilerlemeler hızlanmış olabilir, girmiş olduğunuz işlerin arka tarafı kolayca gelmiş olabilir. Rüyanızda zeytin bitkisine tırmanmış olmuşsanız, hanenize alım yapmak istemiş olduğunuz bir eşya mevcutsa onu alabilirsiniz veya hanenize gelmiş olan gelir artar. Bu rüya iş hayatındaki yükselişe de işaret edebilmektedir. Zeytin bitkisini sulamışsanız, iş hayatınızdaki hedeflerinize muvaffak olursunuz. Zeytin bitkisi dikmiş olmak ya da dikmiş olan birini görmüş olmaksa yaşadığınız sıkıntılardan feraha ereceğinizin göstergesidir.

  Portakal ağacı

  Rüyada portakal bitkisi görmek, yaşamınıza güzel ve hoşlanmış olabileceğiniz birisi girecektir.

  Kiraz ağacı

  Bir erkek çocuk maliki olacağınıza ve şayet haneli değilseniz bu günlerde parasal anlamda güçlenmiş olacağınız manasına çıkmaktadır.

  Nar ağacı

  Bu günlerde kurmuş olacağınız işte maddi ve manevi rahatlık sağlamış olacağınıza delalet eder.

  Armut ağacı

  En son dilemiş olduğunuz dileğin gerçeğe dönüşeceğini müjdeler.

  Meyvesiz ağaç

  Meyve vermiş olmamış ve tek yapraklı bir bitki görmüş olmanız gelecekle alakalı endişeleriniz bu nedenle harcamalarınızı kısıtlamış olacağınıza delalet eder. Bir bitkisinin üstünde kendinizi uzanırken gördü iseniz, çok sayıda çocuğunuz olacağına delalet eder. Bununla birlikte korkularınızdan arınmış olacaksınız.

  Sedir ağacı

  Sedir bitkisi maddi cepheden huzur ve iyi huylu bir erkekten yardım alacağınızın işaretçisidir.

  Mersin ağacı

  Mersin bitkisi şifalanmayı simgeler. Rüyası esnasında mersin bitkisi gören bir şahıs sağlık meseleleri yaşıyorsa iyileşir. Bir öbür rüya tabirine göre ise bu rüya, rüyayı gören kişinin arzularının gerçeğe dönmesinin zor olduğuna ve gayretlerinin netice vermeyeceğine delalet etmektedir.

  Çam ağacı

  Çam bitkisi inancınızla alakalı hadiselere yoğunluk vermiş olacağınıza yorumlanır.

  Palmiye ağacı

  Palmiye bitkisi huzur dolu günlerin sizi beklediğini gösterir. Ün, muvaffakiyet, yeni ümitler ve uzun hayat, palmiye bitkisinin simgeleridir. Şu da var ki palmiye bitkisi sefahatlı vakti sembolize eder. Tatile çıkmış olabilir veya kendisinize dinlenmiş olmak için azıcık vakit tanımış olabilirsiniz.

  Ağaca çıkmak

  Rüyada bitkiye çıkmış olmak, ilmi yüksek bir şahıs ile çalışmalar yapmış olacağınıza delalet eder. Bu şahıs iş yaşamınızda oldukça deneyimli bir yönetici olabileceği gibi eğitim sahasında unvan maliki bir kimse de olma ihtimali var. Gelişime samimi davranan yönünüzle alakalı bu mevzuda derin malumatı olan bir şahsın yardımını alma yapabilirsiniz.

  Ağaç dikmek

  Rüyada bitki dikmiş olmak, alimiz ve tecrübeleriniz yardımıyla mevkinizin artış göstereceğine işaret eder. Bu mevki artışı itibar kazanmak olabileceği gibi kariyerinizdeki yükseliş de olma ihtimali var. Bir öbür rüya tabirine göre rüyada bitki dikmiş olmak çocuk maliki olacağınız manasına çıkmaktadır. Hanenizin bahçesine bitki diktiğinizi gördü iseniz, çocuklarınızın sayısına delalet eder. Ne kadar çok bitki dikmiş olmuşsanız çocuklarınızın sayısı da o kadar çok olacaktır.

  Ağaç kesmek

  Rüyada bitki kesmiş olmak, canınızı sıkacak kimi olaylarla karşılaşabileceğinize işaret eder. Bu sıkıntılı vaziyetler sizi azıcık mutsuz edebilir. Bitkisi kökleriyle beraber kestiğinizi gördü iseniz bir kişiyi pozisyonundan edeceksiniz anlamına gelir.

  Ağaç yaprakları

  Rüyanızda gördüğünüz bitki yaprakları yeşil, büyük ve yaşam dolu ise; hayatınızın uzun olacağına işaret eder. Bu rüya ayrıyeten çok paranızın olacağı biçiminde de tabir edilmektedir. Yaprakları dökülmüş bir bitki ise bir müddet geçim sıkıntısıyla karşılaşabilirsiniz.

  Yeşil yaprak

  İşlerinizde doğru adımlar atabilmeniz için kendisinize bir yol haritası çizmiş olmanız gerektiğine dikkat çeken bir rüyadır. Bu rüyayı ikaz niteliğinde kabul etmeli ve değerlendirmiş olmalısınız.

  Sarı yaprak

  Aşk acısı çekmiş olabilirsiniz.

  Kurumuş yaprak

  Kimi sorunlu günler geçirmiş olabilirsiniz. Bu sorunlar kısa sürecektir.

  Ağaç kabuğu

  İş veya hususi hayatınızda stabil bir vaziyet hakim. Bu durgunluk bir müddet daha bu biçimde devam edecektir.

  Ağaç çileği

  Ummadığınız bir vakitde size gelmiş olacak olan sevinç ve rahatlığı müjdeler. Bu günlerde talihli olacağınız günlere gireceğinizin göstergesidir.

  Ağaç çiçekleri

  Şayet rüyanızda bir bitkisinin çiçek açık hale getirdiğini gördüyseniz, etrafınızdan neşeli havadisler duymuş olacağınıza, sevinçler yaşayacağınıza, hayırlı işler yapmış olacağınıza ve size fayda geleceğine delalet eder. Bir öbür değerlendirmeye göre ise talihli günlerin kapılarının açık hale geleceğine işaret eder. Şayet bitkilerden çiçek topladıysanız, elinizden para çıkmış olacağına yorulmuş olmaktadır. Beklenmedik borçlarla karşılaşıp o borcu ödeyeceğiniz manasına da gelmiş olabilir.

  Nar bitkisi çiçeği

  Bekarlar için bu günlerde biriyle tanışmış olup evlenmiş olacağınıza delalet eder.

  Erik bitkisi çiçeği

  Yapmış oltuğunuz işler ve sergilemiş olduğunuz tutumlar neticesinde, etrafınızdan övgüler alım yapacaksınız.

  Ayva bitkisi çiçeği

  Rüyada ayva çiçeği görmek, bir yerden havadis bekliyorsanız beklenti içerisinde olduğunuz havadisin sizi sevindirmiş olacağına delalet eder.

  Söğüt bitkisi çiçeği

  Dışarıdan soğuk ve asaplı gözükmüş olan ama özünde içten ve merhametli olan bir erkekten yardım alma yapabilirsiniz.

  Filiz dikmek

  Bir erkek rüyası esnasında bir bitki filizi diktiğini gördüyse bu günlerde bir damat olacağına ve aile kurmuş olacağına delalet eder.

  Ağaç kökü

  Bir bitkisinin kökü fakirlerin mallarınız üstündeki hakkıyla ilintilidir. Görmüş olduğunuz bu kökler ferah ve kuvvetli idiyse, hak maliklerine adil bir biçimde mallarınızdan verdiğinize; kökler kuru ve cansız idiyse bu mevzuda cimrilik yaptığınıza delalet eder.

  Ağaçtan düşmek

  Rüyası esnasında ağaçtan düşmüş olan bir şahsın başına kimi talihsizlikler gelmiş olabilir. Talihinizin pek de denk gitmediği bir evreye girmiş olacaksınız. Dolayısıyla herhangi bir işe başlamış olmadan evvel bir müddet beklemiş olmanızda fayda

  Rüyada bitki görmek psikolojik değerlendirme

  Freud?un rüyalarla alakalı çalışmış olmalarına göre, rüyada bitki bölgelerine göre değişik simgeler taşımaktadır. Bitkisinin gövde kısmı bir erkeğin desteğini anlatır. Bitkisinin dal tarafları ise şuuraltında feminendir. Bitkisinin yaprakları çocukları simgelemektedir. Bitkisinin kök kısmı şuuraltını simgelemektedir. Bitki ne kadar güzelse, rüya sahibi o derece yaşama pozitif bakmış olmaktadır. Bir bitki gelişme istekini temsil etmektedir. Şuuraltından gelmiş olan gelişim isteki potansiyelinizi dizginlediğinize delalet eder. Rüyanızda gördüğünüz bitkiler net, diri ve ışıltılıysa bu rüya sizlerin kendinizi geliştirmiş olmak istemiş olduğunuz manasına çıkar. Şu da var ki rüyada görmüş olunan bitkiler korunma gereksinimi ve kuvvet gereksinimini da simgeleyebilmektedirler. Rüyanızdaki bitki cansız ve kuruysa şu sıralar bir bağlantınızın bittiği veya bir işinizin sonlandığı bir devir olma ihtimali var. Kendinizi mutsuz hissetmiş oltuğunuz ve ümitleriniz tükendiği bir devir geçirmiş oluyor olabilirsiniz. Bir bitkisinin tepesinde olmanız, amaçlarınızın yüksek olduğunu göstermiş olmaktadır. Bitkiye tırmanmış olma süratınız sizlerin hedefinize ulaşmış olmak için ne kadar vakit geçeceğine dair öngördüğünüz şuuraltınızdaki müddeti simgeler. Düşmüş olan bir bitki ise yaşamınızla alakalı kararlarda ve tutumlarınızda muayyen bir istikrara oturamadığınıza delalet eder. Rüyanızda bitkisi kesmiş olmanız netice alamayacağınız işlere vakitinizi ve emeğinizi lüzumsuzca harcıyorsunuz anlamına gelir. Yapmış oltuğunuz işlere olan güvensizliğinizden kaynaklanmış olan bir rüyadır. Şu da var ki bu şekilde bir rüya, cinsel endişelerinizi ya da suçluluk hissiyatlarınızı da gösterir.

  Ağaçla konuşmak

  Rüyanızda bitkisinin ağıza gelip sizinle konuştuğunuzu görmüş olmanız, muvaffakiyetlerinizin çevreniz kısımından şaşkınlıkla karşılanacağına ve tüm insanların size imreneceğine işaret eder.

  Ağaç altında oturmak

  Bitkisinin altında oturmuş olmanız veya bitkisinin altına hava koşullarından ötürü sığınmanız, endişelerinizin yersiz olduğunu gösterir. Korkularınızdan arınmış olacaksınız ve talihiniz yüksek olacak.

  in A