Rüyada bitkiler görmek, değişik biçimlerde tabir edilebilmektedir. Rüya sahibinin diri ve taze ağalar görmüş olması şifa, kazanç, sevinç ve rahat anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin kuru ve ölmüş bitkiler görmüş olması şer olmak suretiyle kabullenilir ve şansızlık, uğursuzluk ve bahtsızlık biçiminde tabir edilir. Rüyada meyve dolu bitkiler görmek bereket, bolluk, ferah rızık ve mülk sahibi olmak manasına çıkar.  Rüyada Bitkiler Arasında Yürümek

  Rüya sahibinin gerginlikli, kötü ve zor günlerden kurtuluşa ereceğine, hayatının tabir caizse güzel hale gelmiş olacağına, yaşamına mutluluğun, sükûnetin ve rahatın hâkim olacağına tabir edilir ve hayırlı işlere belirti ettiğine yorumlanır.

  Rüyada Bitkiler İçinde Hane Görmek

  Rüya sahibinin sorunlarını, dertlerini ve sıkıntılarını arkada bırakacağına, yoksullukla geçen vakitlerinden kurtuluşa ereceği, güvence olacak kazanca ve rızka malik olacağı bu vesileyle başı ağrımdan, beli bükülmüş olmadan ve gülen yüzü solmadan yaşayacağı manasına çıkar.

  Rüyada Bitkilerin Kesilmesi

  Rüya sahibinin uykusunda yeşil bitkilerin kesildiğini görmüş olması, muvaffakiyetlerinin, kazanımlarının ve de mutluluğunun azalmış olacağına yorumlanır. Rüya sahibinin uykusunda solmuş ve ölmüş bitkileri görmüş olması de yaşamındaki engellerin, aksaklıkların ve sorunların nihayete ereceğine tabir edilir.

  Rüyada Bitkilerin Çiçek Açması

  Rüya sahibinin hayatının güzelleşmiş olacağına, korkularının ortadan kalkacağına, evinde iyi geçimin hüküm sürmüş olacağına delalet ederken bununla birlikte rüyayı gören kişinin kendine hayır, rızık ve kar getirmiş olacak işlerde büyük muvaffakiyet ve getiri sahip olacağına işaret eder.

  Rüyada Bitkilerin Yürümesi

  Rüya sahibinin kendine fayda sağlamayacak teşebbüslerde bulunmuş olacağına, onlara ümit bağlayacağına ama işlerinin istediği doğrultuda ilerlemiş olma göstermeyeceğine bunun da kendisisi için büyük bir düş kırıklığı olacağına işaret eder.

  Rüyada Bitkilerin Devrilmesi

  Rüya sahibinin uğursuzluklarla, melanetlerle ve musibetli olaylarla karşı karşıya geleceğine, yıkılacağına, üzülmüş olacağına ve gözyaşı dökmüş olacağına tabir edilir.

  in A