Rüyada şebekeyiz kokusu görmek, işgüzar, patavatsız, konuştuğunu akıl ve mantık süzgecinden geçirmeyen, her hayal ettiğini anlatan ve sözün sonunun iyi bir yere mi yoksa kötü bir yere mi gideceğini hesap etmeyen bir kişinin varlığı ile yorumlanır. Kişi, kendisi ağzıyla, kendini hem berbat hem de vezir etmeyi başarmış olan, geneli defa yalan hata ve doğru olduğu meçhul lafları dillendirmiş olarak, başının ağrımasına neden olan kimse olmak suretiyle tanım edilmektedir.  Rüyada Ağızı Kokmak

  Bir şahıs şayet rüyası esnasında kendisi ağızının koktuğunun görür veya hissederse, malıyla ve parasıyla övündüğüne dolayısıyla de insanlar arasında görgüsüz olmak suretiyle tanımlanıp, kendinden haz edilmediğine yorumlanır. Kişi, sırf bu tabiatı sebebiyle cemiyetde dışlanan kimse olacak anlamına gelir.

  Rüyada Birinin Ağızının Kokması

  Rüyada birinin ağızının koktuğunu görmek veya o şebekeyiz kokusu alım yapmak, rüyayı gören kişinin canının sıkılacağı ve moralinin çok bozulacağı değişik hadiselerle karşılaşacağına ve çehrenin asılmış olacağına delalet eder. Kişi, çok gergin ve gerginlikli günler geçirecektir diye tabir edilir.

  Rüyada Tükürük Görmek

  Rüyada tükürük görmek, varlıklı olmak manasına çıkar. Rüyayı gören kişinin ileride çok büyük bir mülke ereceğine, dünyanın değişik değişik lezzetlerinden ve zevklerinden nasiplenmiş olacağına, masallara mevzu olacak konforta ve rahatlıkda bir hayat sürmüş olacağına delalet eder.

  Rüyada Yere Tükürmek

  Rüyası esnasında yere tükürdüğünü görmüş olan kimse, haksız yollardan, hileyle, fesatla ve başkalarının hakkından almış olarak çıkar elde edecektir. Ama varlık elde ederken bir kıymet yandan da fakirin bedduasını ve ahını da alım yapmış olacak anlamına gelir.

  Rüyada Salya Görmek

  Rüyada salya görmek, şahsın gurur duymasını sağlayacak, itimatını yerine getirmiş olacak ve yüzünü güldürmüş olacak olan övgüler alacağına delalet eder. Bu rüya umumi manası ile hoşluk, zevk ve dirlik, düzeni manasına çıkar. Rüya sahibinin sürprizler yaşayacağına delalet eder.

  in A