Rüyada gözyaşı döken birisi, yardım isteneceğinin belirtisidir. Yakın hısımlardan ya da kardeşlerden gelmiş olacak önem derecesi yüksek bir yardım davetine cevap verecek olan rüyayı gören kişinin işleyeceği sevaba ve neticesinde duyacağı vicdani rahatlığa belirtitir. Gözyaşı döken birisi yüz güldürmüş olacak bir havadis ya da olay yaşamak, başkalarının sevinçlerine müşterek olmak manasına da gelir. Kendisiyle yakınlık kurmuş olmak istemiş olan birisiyle tanışmış olmak, bilhassa henüz evlenmemiş bir hanım ya da beyle ahbaplık kurmuş olmak ve yakınlaşmak manasına da gelir. Şahsın etrafında kimi değişiklikler yaşayacağının işaretini de vermiş olan rüya, bilhassa toplumsal yaşamta olan farklılıklar neticesinde şahsın yaşama bakışmış ol açısını değiştirmiş olacak macera dolu günlerin başlamış olacağına, yeni ufuklar hedeflemiş olan şahsın bu gayeler yönünde rota değiştireceğini ve yenilik yapmış olmak isteyeceğini de bildirir.  Rüyada Gözyaşı döken Birini Susturmak

  Kendine ait iş yeri olan ve himayesinde işçiler çalıştırmış olan şahısların mevkilerini fazlaca önemsemelerinden, kendisilerini çalışanlardan üstün görmelerinden ötürü aşkın kibirli bir davranışa gireceklerini ve günaha düşeceklerini, çalışanlara zulmederek ya da aşkın baskıda bulunmuş olarak o kişilerin lanetlerini alacağını işaret eder. Bu rüya şahsın ahiret yaşamını hiçe saymış olarak yalnızca dünyadaki hayatına odaklanması neticende daha sonraları zayıflayan iman kuvvetini toparlamakta zahmet çekmiş olacağına, birçok günaha ve lekeli işe bulaşmış olmasından ötürü da gelecekte sıkıntı duyup tövbe edeceğine delalet etmektedir.

  Rüyada Gözyaşı döken Birini Güldürmek

  Şahıs için cennetin kapılarını aralamış olacak çok güzel bir sevap işlemiş olmaya, gelişmeler yaşamaya, birçok insanın duasını alacak hayırlarda bulunmuş olmaya belirtitir. Vicdanı ile hareket eden rüyayı gören kişinin çizgisinden kesinlikle taviz vermeden yaşayacağını, manevi kıymetlerine de, dini itikadına da her fırsatta ve şartda malik çıkacağını bildirmiş olan çok güzel, hayra yorulması gereken bir rüya olmak suretiyle yorumlanır.

  Rüyada Gözyaşı döken Birisi Görmenin Psikolojik Yorumu

  Sevdiği birinin vefatına sebep olan veya kaza neticesi birinin yaşamını kaybetmiş olması neticesi ile karşılaşan şahısların suçluluk hissiyatlarını delalet eder. Gözyaşı döken birisi, af dilemiş olmak istemiş olmanın, geçmişi bir daha hayata dileğinin ve rüyayı gören kişinin vicdanının sesinin temsilcisidir.

  in A