Rüyada gözyaşı döken birini görmek, ferahlamaya, hafiflemiş olmaya, tazelenmeye, can bulmuş olmaya, bir daha umutlanmaya ve hayaller kurmuş olmaya delalet eder. Rüyası esnasında gözyaşı döken birini gören şahsın yaşamında sevinç üzerine sevinç gündeme gelecek anlamına gelir. Rüya sahibinin mutlu edici sonuçları artacak, şahıs hasımlarından ve rekabet ettiği kişilerden kurtulmanın yollarını bulmuş olacak, yeni kazanç kapılarına ulaşmış olacak, yaşamını da sisteme sokacaktır diye yorumlanır. Zor zamanların geride kalmış olacağına ve yaşanan üzüntülü zamanların unutulmuş olacağına işaret eder.  Rüyada Gözyaşı döken Birini Teselli Etmek

  Rüyayı gören kişinin bir kişinin memnun olmasına sebep olacağı manasına çıkar. Şahıs etrafında başı dertte olduğu içinde kötü hallerde kalmış birine el atacak, onun kendisisi yardımıyla kurtuluşa ulaştığını görerek kendisisi de onun mutluluğuna müşterek olacak anlamına gelir.

  Rüyada Gözyaşı döken Birini Duymak

  İlerlemeye, yükselmiş olmaya, makam ve rütbe maliki olmaya, helal yollardan ekmek yemiş olmaya ve müspet olan işlerden dünyalık mal maliki olmaya tabir edilir. Yaşamın rüyayı gören kişi için güzel sürprizler hazırladığına ve artık mutlu olmasına müsade eteceğine yorumlanır.

  Rüyada Gözyaşı döken Erkek Görmek

  Rüya sahibinin etrafındaki erkek bir kimse yardımıyla şifa bulmuş olacağına, yaşamış olduğu sorunlarından, meşakkatlardan ve güçlükten kurtuluşa ereceğine, dertlerin ağırlığından feraha ererek kuş gibi hafiflemiş olacağına delalet eder.

  Rüyada Gözyaşı döken Bayan Görmek

  Rüyayı gören kişinin akrabasından, dostlarından veya komşuları arasından olan bir bayan eli ile gelmiş olacak hayır yardımıyla yaşamını sisteme sokmayı başaracağı, iş ve ekmek maliki olacağı, geçimini kendi kendine sağlar hale geleceği biçiminde yorumlanır.

  Rüyada Dostunun Göz yaşı döktüğünü Görmek

  Rüya sahibinin etrafında gündeme gelecek güzel ve müspet hadiseler yardımıyla sevineceğine ve sevdiklerinin güzel havadislerini almış olarak son derece sevineceğine işaret eder. Rüyayı gören kişinin başkaları ismine memnun olmasına ve heyecanlanmış olmasına, onların sevincini kendisi sevinci bilmiş olmasına sebep olacak gelişmelerin ortaya çıkacağı biçiminde kabullenilir.

  in A