Rüyada akbaba görmek, kimseye hayrı olmadığı gibi kendisine dahi hayrı olmayan biriyle yorumlanır. Bu şahıs erkek olmak suretiyle tasvir edilir. Huzuruna düşkün, uykucu, pasaklı ve üşengeç şahısdır. Bir bardak su alarak içmeye üşenir onun dahi kendiliğinden gelmesini ister. Ocağın üstünde pişmiş hazır yemeği tabağa koymuş olup yemiş olmaya erinir birisi getirirse yer yoksa aç kalır. Bu şahıs öyle bu şekilde değil, normal olmayan derecede tembeldir diye tabir edilir. Rüyada akbaba görmek, kimilerine göre uğursuzluk manasına çıkar.  Rüyada Akbaba Tutmak

  Rüyası esnasında akbaba tuttuğunu görmüş olan kimse karlı bir işten sözü geçer kadar gelir sahip olacak anlamına gelir. Bu parayı kazanması hiç basit olmayacak, çok yorulmuş olmasına sebep teşkil edecek fakat harcarken de bir o kadar büyük zevk verecektir.

  Rüyada Akbaba Öldürmüş olmak

  Rüyayı gören kişinin kararlılığı ve net oluşu yardımıyla hem iş yaşamında hem de hususi yaşamında memnun olacağı manasına çıkar. Bu duruş şahsa birçok olanak sağlayacaktır. Örneğin; muvaffakiyetli olması, iyi yad edildilmesi ve çok sevilmiş olması biçiminde yorumlanabilir.

  Rüyada Akbaba Yavrusu Görmek

  Rüyada akbaba yavrusu görmek, rüyayı gören kişinin bir işinin çok aheste biçimde ilerlediğine delalet eder. Rüyayı gören kişi bu işten büyük kar sağlayacağını bildiği için işin sakin olmasında hiç şikâyetçi değildir. Şahıs yeter ki iş hallolmuş olsun diye düşünmüş oluyor anlamına gelir.

  Rüyada Akbaba Saldırmış olması

  Rüyada kendine bir akbabanın saldırdığını görmüş olan kimse aile içinde veya dost etrafında kimi şebekeyiz münakaşaları, düşünce ayrılıkları ve atışmalar yaşayabilir. Rüyayı gören kişi bazılarıyla yol ayrımına gelmiş olabilir.

  Rüyada Akbaba Sürüsü Görmek

  Rüyası esnasında akbaba sürüsü görmek, rüyayı gören kişinin borcunu kapamış olması veya kendisisi için büyük bir üstünlük sağlayacak bir işi kaçırmış olmaması için yana yakıla borç para arayacağına delalet eder.

  in A