Rüyada akrep görmek dedikoducu birine ve onun yüzünden aile içinde gündeme gelecek huzursuzluklara, sorunlara ve problemlere delalet eder. Rüyada akrep görmek sürekli yakında olan ve arkadaş olduğu sanılan bir hasımdır esasen. Bu hasım şahıs, sürekli aile içinde olan, akrabaya veya şahsa yakın durmuş olan, sevimli gözlemlenen ama bilakis arka taraftan kuyu kazmış olan bir hasımdır. Akrabanın bütün mahremiyetini ve sırlarını öğrenerek onlara ziyan vermiş olma hedefindedir. Rüyada, rüyayı gören kişinin akrebi üstünde veya ağızında görmüş olması hasımın çok yakınlarda birisi olduğuna delalet eder. Rüyası esnasında iç çamaşırında akrep gören erkeğin karısı kendine kin besliyor anlamına gelir. Rüyada akrebi çiğ çiğ yutmak hasımını bertaraf etmeye, pişmiş olmak suretiyle yemiş olmaksa hasımı yardımıyla geçim sağlamaya işaret eder.  Rüyada Akrep Soktuğunu Görmek

  Rüyada akrep soktuğunu görmek, gerisi gelmiş olmayacak olan kazanca veya mala delalet eder.

  Rüyada Yatağında Akrep Görmek

  Şahsın rüyası esnasında yatağının içinde veya üstünde akrep olduğunu görmüş olması yakın bir hasıma ayrıyeten işlerde yavaşlamaya, kazancın ve rızkın azalmış olmasına işaret eder. Ayrıyeten rüyayı gören kişi için bir yola gitmiş olmaya delalet etmektedir.

  Rüyada Hanede Akrep Görmek

  Rüyada hanende akrep gören şahsın iş yerinde koltuğunda gözü olan bir hasımı olduğuna ve yoluna engel koymak için gizli gizli çalıştığına işaret eder. Rüyada hanende akreplerin olduğunu ve yandıklarını görmek bütün rakiplerin ve düşmanların alaşağı edilmesi manasına çıkar.

  Rüyada Akrep Öldürmek

  Rüyada akrep öldürmüş olmak, bir hasmın veya rakibin başına gelmiş olacak olan hoşa gitmeyecek bir hadiseye delalet eder.

  Rüyada Çok Sayıda Akrep Görmek

  Rüyada çok sayıda akrep görmek rakiplerin ve düşmanların çokluğuna delalet eder.

  Rüyada Elbisesinde Akrep Görmek

  Rüyası esnasında elbisesinde akrep görmüş olan kimse çocukları sebebi ile soruna ve hüzüne düşmüş olacak, onlardan nankörlük görecek anlamına gelir.

  in A