Rüyada akşamleyin namazı görmek, şahsın hayatında birçok hayırla karşı karşıya geleceğine işaret eder. Bilhassa İslami cepheden müreffeh bir hayata sahip çıkan şahsın kendisisi kadar akrabasının de itikadını desteklediğine, tüm insanlara misal tutumlarda bulunduğuna ve her geçen gün daha fazla sevap işlediğine işaret eder. Çocuk maliki olmak isteyenlerin dualarının kabul olmasına ve fakir şahısların maddi kuvvetlerinin artış göstereceğine da işaret eden rüya, her geçen gün artan rızık yardımıyla geçmişe göre daha güzel bir yaşam sürülmesine de tabir edilir. Kendinden yaşça ufak fakat manevi değerleri kuvvetli bir kimse ile evlilik yapılacağına, iş mevzusunda bir ömür sürdürülecek bir memuriyete ya da kendisi şirketini açık hale getirmeye da tabir edilen rüya son derece hayra yorulur.  Rüyada Akşamleyin Namazı Kıldığını Görmek

  Yaradan sevgisi ile dolu bir kalbe sahip çıkan şahsın tüm işleri sevmiş olarak ve gönülden yaptığına, bütün dileklerinin gerçeğe dönmesi neticende elde ettiklerini başkaları ile de paylaşmış olacağına, akrabasına sürekli sevgi dolu yaklaşımlarda bulunmuş olarak, çocuklarına da doğru yolu göstermiş olup, onların iyi birer insan olmalarına katkıda bulunmuş olacağına tabir edilir. Akşamleyin namazı kılan şahsın sıkıntıları çözülür ve dertleri de biter. Bilhassa borcu olan kişilerin kendisilerine yakın olan şahıslardan ciddi bir dayanak göreceğini, her sıkıştığı anda yardımına koşmuş olan insanlar yardımıyla hiç bunalmış olmadan sıkıntılarını çözmüş olabileceğine belirtitir.

  Rüyada Akşamleyin Namazına Camiye Gitmek

  Büyük bir sevap işleneceğine, bilhassa hastane, okul gibi hayratlar yaptırılacağına, düşkün kişilerin yardımına koşmuş olacağına, Yaradan katında bu büyük sevapların bedelini da görerek ahiret yaşamında da huzur olacağına yorumlanır.

  Rüyada Akşamleyin Namazı Görmenin Psikolojik Yorumu

  Ruhen bir arayışta olan şahısların manevi manada kendisilerini yenilemek istediklerine, bilhassa dini mevzularda araştırıma yaptıklarına ve devamlı olmak suretiyle akidelerine yönelik fikirler içinde olduklarına ve yaşamlarını değiştirmiş olup daha dindar bir biçimde yaşamak istediklerine belirti eden bir rüyadır. Kendini izole ederek manevi değerlere düşkün bir hayat seçiminde bulunmuş olmak manasına da gelmiş olan bir sembollerden biridir.

  in A