Rüyada aldatmış olma görmek, iyi görülmemektedir ve rüya sahibinin kendini yanlış hareketlere sürükleyecek, günaha çekmiş olacak ve güzel tabiatlarını bir kısıma atacak kimi işler yapacağı bir devir geçirmiş olacağına tabir edilir. Rüyayı gören kişinin daha ziyade dünya hayatına önem vereceğine, keyife sefaya ve sefahata dalacağına, dünya mallarına karşı hırslanmış olacağına bu sebeple de akidenden taviz vererek yanlışlara düşmüş olacağına işaret eder.  Rüyada Benzerini Aldatma

  Rüya sahibinin kendini rahatsız edecek, endişelendirecek, korkulara salacak ve dirlik, düzeninden olmasına sebep teşkil edecek kimi teşebbüslerde bulunacağı, daha sonradan da çok pişman olacağı, gerginlike gireceği ve gergin dönemler geçireceği manasına çıkar.

  Rüyada Sevgiliyi Aldatma

  Rüyada sevgiliyi aldatmış olma da benzerini aldatmış olma gibidir ve aşağı yukarı aynı manalara geldiği biçiminde kabullenilir. Rüya sahibinin yapacağı kimi işlerde kalbine sinmeyecek kimi noktaların ortaya çıkacağına bunun da kendini suçlu sezmesine vesile olacağına işaret eder. Rüyayı gören kişinin kusurunun idrakine varacağına ve tabiri caizse içinin içini yiyeceğine yorumlanır.

  Rüyada Kandırmak Aldatılmak

  Bu rüya kandırmak ve aldatılmış olmak olmak üste ayrı ayrı ve iki değişik biçimde tabir edilmektedir. Rüyası esnasında aldatılmış olduğunu gören şahsın nefsine uyacağına, fesada ve haksızlığa karışacağına belirti ederken rüyası esnasında aldatıldığını gören şahsın son derece sevineceği olumlu gelişmeler yaşayacağına delalet eder.

  Rüyada Aldatmış olan Erkek Görmek

  Rüya sahibinin etrafındaki erkek birisinden göreceği ziyana tabir edilir. Rüyayı gören kişinin bu kimseden nankörlük veya vefasızlık görebileceğine, onun kısımından haksızlığa veya asılsız ve kasıtlı suç yükleneceğine yorumlanır.

  Rüyada Aldatmış olan Bayan Görmek

  Rüyada aldatmış olan bayan görmek, aldatmış olan erkek gibi değerlendirmeye tabi tutulur ve rüya sahibinin gizli bir bayan hasımı olduğuna delalet eder. Rüyayı gören kişinin mutluluğuna ve muvaffakiyetine göz koymuş kem gözlü bir bayanın var olduğuna işaret eder.

  in A