Rüyada bilgin görmek, rüyayı gören kişinin cemiyet içinde misal işler yapmış olmasına ve büyük bir şerefe kavuşmasına delalet eder. Rüyayı gören kişi öylesine büyük, lazım, hayırlı ve hijyenik işler yapıyordur ki herkes kendine büyük bir muhabbet ve hürmet duymuş oluyor, arka tarafından hep güzel konuşmuş oluyor, dualarını ve iyi dileklerini de esirgemiyor anlamına gelir. Rüyada bilgin görmek öte taraftan da asgari ücretle veya emekli maaşıyla yaşamak zorunda kalmış olmaya işaret eder.  Rüyada Bilgin Olmak

  Rüyası esnasında bilgin olduğunu görmüş olan kimse malumatı, geleneki, aile terbiyesi ve yaşam deneyimi yardımıyla herkesten önde olacak tüm insanların basit elde edemeyeceği muvaffakiyetler ve muzafferiyetler elde edecektir diye tabir edilir. Rüyası esnasında bilgin olduğunu görmüş olan kimse günlük yaşamda basamak kaydeder ve mevkii yükselir.

  Rüyada Bilgin Mezarı Görmek

  Rüyası esnasında bir bilginin mezarını görmüş olan kimse, engin bilgilerle ve becerilerle donatılmış olacak anlamına gelir. Rüyayı gören kişi eğitim gördüğü sahada doktora, yüksek lisan veya uzmanlık yapmış olarak, kariyerine büyük bir artı katacaktır.

  Rüyada Alimle Konuşmak

  Rüyada alimle konuşmuş olmak birinci etapta güzelmiş izlenimi vermiş olsa de güzel olan şeylere işaret etmez. Rüyayı gören kişinin asılsız ve kasıtlı suç yüklenmesi veya nankörlük görmüş olması sebebiyle üzülmüş olup, gözyaşı akıtmakla kalmayacağına sanki yıkılacağına delalet eder. Rüyayı gören kişi bu şanssız olay neticesinde büyük bir güvenmiş ol sıkıntısı yaşayacaktır ve insanlara bir daha güvenmiş olması epeyce vakit alım yapacaktır.

  Rüyada Bilgin Birinin Elini Öpmek

  Rüyada bilgin olan şahsın elini öptüğünü görmek, irfan maliki olmaya ve ilim aleminden büyük ve önem derecesi yüksek işlere imza atmaya bu vesileyle ulusu ismine övünç vesilesi olmaya yorumlanır. Rüyayı gören kişinin zekasının da ortalamış olmanın üstünde olduğu değerlendirmesi yapılır.

  Rüyada Bilginden Ders Almak

  Rüyada bilginden ders almış olduğunu görmüş olan kimse camide hocadan vaaz dinlemiş olacak söylenenleri yerine getirecektir.

  in A