Rüyada Allahu Ekber demek, İslami cepheden şahsın günahlarından feraha ermek ve Yaradan katında bağışlanmak için tövbe edeceğine, haram maldan ve helal olmayan kazançtan uzak duracağına, hasımlara malik ise, onlara üstün geleceğine tabir edilir. Rüyası esnasında Allahu Ekber diyen şahıs kuvvet kazanır ve işleri de rayına girer. Bununla birlikte ferahlık vermiş olacak, mutluluk gözyaşı döktürmüş olacak güzel bir havadis alınacağına da tabir edilir.  Rüyada Tekbir Getirmiş olmak Görmek

  İslami yorumcular rüyası esnasında tekbir getirmiş olan şahsın bütün yaşamının dini vecibelere elverişli olacağına, günahkar kişilerin ise tövbe edip, dindar bir kimse olmak suretiyle yaşayacaklarına yorumlarlar. Rüyada tekbir getirmiş olan şahsın kazanımlarının bolluku de devamlı artar. Tekbir getirdiğini görmek bununla birlikte bir ikaz rüyasıdır ve şahsın namaz kılmasına, oruç tutmuş olmasına, haramdan ırak durmuş olmasına ve zekatlarını vermiş olmasına de delalet eder. Dini vecibelerin var olması halinde şahısı bir daha İslama çağırmış olan önem derecesi yüksek bir rüyadır.

  Rüyada Sübhanallah Demek

  Asla umulmadık bir yerden gelmiş olacak önem derecesi yüksek bir yardıma dikkat çeken rüya, rüyayı gören kişinin borçlarını da tez zamanda ödeyeceğine, maddi cepheden ferahlayacağına ve kısmetlerinin de artış göstereceğine yorumlanır. Rüyası esnasında Sübhanallah dediğini gören şahsın yaşamında pozitif gelişmeler olurken, akrabasında de sevinç verici gelişmeler yaşanır ve son derece sevindirici havadisler alımı yapılır. Tövbe etmeye ve günahtan ırak durmuş olmaya da değerlendirmelenen rüya, şahsın küllüyen İslami koşullara elverişli bir yaşam stili benimsediğini ve ömrü boyunca da dini vecibelerine sadık kalacağını gösterir.

  Rüyada Allahu Ekber Demek Psikolojik Yorumu

  Yaşamından mutlu olmayan ve gereğinden fazla günah işlediğini muhakeme eten, dolayısıyla de devamlı tedirginlik içinde yaşayan şahıslar bu biçimde rüya görebilirler. Psikolojik cepheden dini mevzulara alaka göstermiş olan ya da inceleme yapmış olan kimseler de eş rüyalar görebilir. Akidesi güclü şahıslar kadar zayıf olanlar da rüyalarında Allahu Ekber laflarını söylemiş olabilirler. Umumi olmak suretiyle dini akideleri mevzusunda muhakeme eten ve yaşamında farklılık yapmış olmak istemiş olan kişileri anlatır.

  in A