Rüyada altın vermiş olmak, şahsın istemediği halde başkalarının yaşamlarına ziyan vermiş olan tutumlarda bulunduğuna, kötü laflar sarf ettiğine, dedikodu yaptığına delalet eder. Altın vermiş olmak bununla birlikte şahsın yüklü bir borç altına gireceği biçiminde de tabir edilir. Çok sayıda altın vermiş olan şahsın akrabasında rahatlamış olma olur ve sorunları hafifler. Kimi yorumcular altın vermiş olmanın bütün sorunlardan ve dertlerden feraha ermek manasına geldiğini de söylerler.  Rüyada Altın Almak

  Rüyada altın alım yapmak soruna düşüleceğine delalet eder ve şahsın uzun sürmüş olacak bir darlık yaşayacağına, kazanımlarının düşmüş olacağına, akrabasında stresler gündeme geleceğine işarettir. Altın alım yapmak bununla birlikte etrafda birçok dedikodu olduğuna ve şahsın ziyana uğrayacağına da tabir edilir. Kötü laf ve atışma olmak suretiyle da tabir edilen rüya, iş yerinde çıkmış olacak tartışmalara, şahıs hakkında söylenen olumsuz laflar sebebi ile işinden ayrılmış olmaya ya da işyerini kapatmış olmasına da yorumlanabilir. Altın alım yapmak her biçimde soruna ve hüzüne delalet eder.

  Rüyada Altın Bulmak

  Rüyayı gören kişinin ziyana uğrayacağına ve ıstırap dolu günler geçirmiş olacağına delalet eder. Bulunmuş olan altın tarihi eser kıymete malik ise bu halde neşeli bir havadis manasına da gelmiş olmaktadır. Yalnız yeni bir altın kötü laflara, söze ve dedikoduya delalet etmektedir.

  Altın Bilezik Takmak

  Aile büyüklerinden kalmış olacak olan yüklü bir mirasa malik olunacağı ve şahsın yaşam şartlarının eskisinden çok daha güzel bir hale geleceğini delalet eder. Son derece sevindirici bir havadis, nişan, laf veya düğün gibi manalara da gelmiş olmaktadır. Altın bilezik takmış olan kimsenin etrafında ona yardımda bulunmuş olan, halis niyetli şahıslar vardır ve akrabası de sürekli dayanak olur. Henüz evlenmemiş kadınlar için zengin bir kısmete değerlendirmelenen rüya, haneli kimseler için hane ya da otomobil gibi kıymetli bir mal alımı yapılacağı manalarına da gelir.

  Rüyada Altın Vermiş olmak Psikolojik Yorumu

  Rüyayı gören kişinin yakın etrafında sevdiği birini onore etmek ya da ona armağan vermiş olmak gibi şuuraltında hayal ettiği bir vaziyetin simgesel halidir. Altın vermiş olmak kimi vaziyetlerde yaklaşmış olan bir düğün laf mevzusu olduğunda takılmış olacak altın armağanı muhakeme eten kimselerde de görmüş olunan rüya türleri arasındadır.

  in A