Rüyada altınlar görmek, rüya sahibinin etrafının kalabalıklaşacağına, kendine uğur, talih ve güzellik getirmiş olacak insanlarla dolmuş olacağına, o kimseler yardımıyla büyük fırsatlar sahip olma imkanına ereceğine ve bu insanları kendine Allah azze ve cellenin iradesiyle gönderilen yardımcılar olduğuna inanmış olacağına delalet eder. Rüya sahibinin beklentilerinin gerçeğe dönüşeceğine, sorunlarının bitmiş olacağına, parasının ve malının çoğalmış olacağına, huzurunun yerine gelmiş olacağına, mutluluğunun da artış göstereceğine işaret eder.  Rüyada Altınlar Bulmak

  Rüya sahibinin kısmetli ve bolluklu işler yapmış olacağına, mertebe, şöhret ve itibar kazanacağına, mesleğinde peş peşe galibiyetler sahip olacağına, bundan duyduğu haz ve güvenle bundan sonra hiç kaybetmeyeceğine bilakis daha büyük işlere atılmış olma cesareti göstermiş olacağına işaret eder.

  Rüyada Altınlar Takmak

  Rüya sahibinin görsel özellikleri ön planda bir yaşam yaşamak istediğine, bütün yetersiz kısımlarını basitçe giderebileceği rahatlığa kavuşmanın hayalini kurduğuna ve bunun peşinde koştuğuna delalet eder. Rüyayı gören kişinin basit ve kısa yoldan, az çalışmış olarak fakat çok gelir sahip olmak istediği ve bunun yollarını arama yaptığı manasına çıkar.

  Rüyada Ufak Altınlar Görmek

  Rüya sahibinin az birikimle gireceği işten çok karlı çıkmış olacağına, elinin bollaşmış olacağına, yiyip içeceği şeylerin genişlemiş olacağına ve geçinmesinin de rahatlayacağına tabir edilir. Rüyayı gören kişinin bolluka ereceği biçiminde tabir edilir.

  Rüyada Çeyrek Altınlar Görmek

  Rüya sahibinin maddi yükümlülüklerini zorlanmış olmadan yerine getirmiş olacağına, aile yaşamında hiçbir maddi kısıtlamış olmaya gitmiş olmak zorunda kalmış olmadan yaşayacağına, mallarının ve parasının üzerine eklemiş olacağına, para hesabı yapmış olmadan harcamış olma yapmış olmanın rahatlığına ereceğine, bu vesileyle kafasının huzur dolu olacağına işaret eder.

  Rüyada Külçe Altınlar Görmek

  Rüya sahibinin variyetinin önem derecesi yüksek bir bölgenin elinden kayıp gideceğine yorumlanır. Rüyayı gören kişinin mali cepheden sarsılmasına ve epeyce kendini toparlayamaz hale gelmiş olmasına sebep teşkil edecek işler yapmış olacağına, bunun da kendine tabiri caizse çok pahalıya patlayacağına delalet eder.

  in A