Rüyada anahtar arama yapmak, çıkışmış ol yolu bulmuş olmak için uğraşan rüyayı gören kişinin daha ihtiyaç duyduğu yanıtları alım yapamayacağını ve kendine yardım eli uzanmış olması için sabırla beklemiş olması gerektiğine delalet eder. Hayallerine ulaşmış olmak için uğraşan şahsın kendini aniden umut yoksunluğuna düşmüş olmak suretiyle bulabileceği manasına da gelir. İş yerindeki problemlere delalet olan rüya şahsın yaşamını daha sakin ve kolayca sürdürmüş olmak için başka yollar bulmuş olmaya çalışacağını da bildirir. Anahtar arama yapmak senelerdir şahsın içinde yaşattığı bir kuşkuya ya da şüphe yüzünden etrafına karşı her daim sorgulayan gözlerle baktığını da delalet eder.  Rüyada Karanlıkta Anahtar Aramak

  Bir müddet daha arzulanılan yaşam şartlarına malik olunamayacağı, şahıs ne kadar çabalamış olsa da hiç bir şekilde istediği gibi bir iş ya da akrabaya malik olamayacağı, kaderine karşı gelmiş olarak geleceği şekillendirmiş olmaya çalışacağını muhakeme eterek vakit kaybetmiş olacağını de bildirir. Bu rüya İslami olmak suretiyle şahsın ruhani cepheden kötü yollara meyilli olduğunu, kendine dostluk eden kişilerin günah içinde yaşadığını, zayıf bir karakteri olan rüyayı gören kişinin bu kötü işlere bulaşmış olmasının an problemi olduğunu da bildirir. Karanlıkta anahtar bulmaya çalıştığını görenlerin sırları vardır ve bu sırların ortaya çıkmaması için gizli kapaklı işler yapmış olmak zorunda kalırlar.

  Rüyada Hanen İçinde Anahtar Aramak

  Umumilikle aile içindeki meselelere, şahısların anne ve babaları olan kişiyle ezelden beridir gelmiş olan kuşak çatışmalarının ayyuka çıkacağını bildirir. Hanen içinde anahtar arama yapıp bulduğunu gören şahısların benzerleri ile araları düzelir veya atışmalı vaziyetler son bulur. Anahtarı bulamadığını görenler için mevzubahis olan miras problemleri bir müddet daha çözülmüş olmaz ve bilhassa maddi mevzular aile içinde gerginliğe neden olur.

  Rüyada Anahtar Arama yapmanın Psikolojik Yorumu

  Anahtar arama yapmak manevi bir yolculuğa çıkmış olmak için elverişli vakti ve şartları kollamış olmak manasına çıkar. Şahsın kendisi yaşamında beğenmediği yanları meydandan kaldırmak gayesiyle bir yenilenmiş olma sürecine gireceğini de bildirmiş olan rüya, aile bağlarındaki problemlere, karanlık noktalara da delalet eder.

  in A