Rüyada anahtar bulmuş olmak, son derece büyük bir talih elde edileceğini gösterir. Şahsın karşılaştığı iş fırsatlarını da simgeleyen rüya bununla birlikte henüz evlenmemiş kimseler için güzel kısmetlerin de işaretçisidir. Hem iş, hem aşk hayatında pozitif gelişmelerin gündeme geleceğine delalet eden rüya, ileri yandan alımı yapılacak yeni bir haneye ya da gayrimenkule de tabir edilir. Taşınmaya, değişik bir işe girmiş olmaya, kendisi işini kurmuş olmaya ya da sınavlarda alımı yapılacak büyük bir mutlu edici bir sonuca da yorumlanır.  Rüyada Anahtar Kaybetmek

  Rüyayı gören kişinin talihsiz ve kısmetsiz bir evreye girdiğine ihbar eder. Kıyıda köşede bulunmuş olanların kaybedileceğine de değerlendirmelenen rüya, şahsın karşılaştığı önem derecesi yüksek fırsatları görmediğini ya da değerlendiremediğini de delalet eder. Kimi vaziyetlerde anahtar yitirmek nişan atmaya, haneli şahısların boşanmış olmasına ve bu çeşitde ayrılıklara da tabir edilmektedir. Anahtar kaybeden şahıs daha sonra kaçırdığı fırsatlardan ötürü büyük pişmanlıklar ve hüzünler duyar. Yanlış hareketlere açık bir yaşam sürüldüğüne ve İslami cepheden da imanı kuvvetsiz şahıslara temsil olunur.

  Rüyada Anahtar Bulmuş olmak ve Sonra Kaybetmek

  Rüyayı gören kişinin kendisisi için çok yararlı olan bir işe girmiş olup, tez zamanda vazgeçmiş olacağına ve pişmanlık duymuş olacağına delalet eder. Kimi yorumcular, şahsın hususi yaşamında yaşanan sorunlu vaziyetlerin düzelmiş olup, sonra bir daha bozulacağını ya da ayılık yaşayıp bir daha birleşmiş olan şahısların sevinçlarının çok sürmeyeceğini de söylerler. İslami cepheden ise, şahsın istikrarsız bir yaşam sürdüğüne ve dini nizamları çiğnediğine, lazım vecibeleri, sorumluluklarını yerine getirmediğine dolayısıyla sık sık buhranlar yaşadığını, kısmetinin kapandığını söylemiş olmak imkan dahilindedir.

  Rüyada Anahtar Bulmuş olmak Psikolojik Yorumu

  Şahsın içerisinden çıkılması kuvvet problemlerle savaştığını ve devamlı olmak suretiyle çözüm arayışında olduğunu simgeleyen sembolik bir rüyadır. Kimi vaziyetlerde olması çok arzulanılan bir hale yönelik uğraşlar verildiğini, şahsın karşılaştığı fırsatlar mevzusunda ne yapacağını bilmiş olamadığı bir vaziyet içinde olduğunu da simgeler. Anahtar bununla birlikte şahsın yeni bir hane ya da otomobil alım yapmayı hayal ettiği vaziyetlerde da sembolik olmak suretiyle görmüş olunan rüyalar arasında yer alım yapmaktadır.

  in A