Rüyada anahtarlar görmek, rüya sahibinin emniyette olacağına, hayırlı ve müspet olacak mülk sahibi olmaya sahip çıkacağına, herşeyin fazlasına ereceğine, tabiri caizse ocağının hep tüteceğine, işinin de hep yürümüş olacağına tabir edilir. Rüyayı gören kişinin hak ettiklerini kolayca ve sıkıntısızca elde edeceği bu vesileyle maddi ve manevi rahatlığa ereceği gibi bununla birlikte rahatlayacağı manasına çıkar.  Rüyada Altın Anahtarlar Görmek

  Rüya sahibinin geleceğinin çok açık ve parlak olduğuna, bu vesileyle hanenden de, işinden de bollukun, nurun ve kudretin eksik olmayacağına, geçinmesinin huzur ve basit olacağına, dirlik, düzeninin, keyfinin, huzurunun, rahatlıkının ve lüksünün de sürmüş olup gideceğine yorumlanır. Rüyayı gören kişi baki olacak sevinç, muvaffakiyet ve mülk sahibi olmak sahip olacak anlamına gelir.

  Rüyada Eski Anahtarlar Görmek

  Müspet neticelere işaret eder ve rüya sahibinin talih alacağına tabir edilir. Rüyayı gören kişinin yeni mülke, mallara, işe ve daha yüksek bir gelire sahip çıkacağına, herşeyin daha fazlasına ereceğine, maddi ve manevi rahatlık sahip olacağına delalet eder.

  Rüyada Anahtarların Kırılması

  Rüya sahibinin çok inandığı ve umutlandığı işlerden yana tabiri caizse arzusunun kursağında kalmış olacağına, bilhassa ticaretten yana hak ettiğini alamayacağına, parasal anlamda ziyan edeceğine, borçlanmış olacağına, geçim sorunu içine düşmüş olacağına işaret eder.

  Rüyada Anahtarları Atmak

  Rüyayı gören kişinin yiyip içeceği şeylerin kesilmesine, elinin de darlığa düşmüş olmasına sebep teşkil edecek işlere girmiş olacağına dolayısıyla eline gelecek fırsatları kaybetmiş olacağına, talihini kendisi eliyle engelleyeceğine, kötü, zor ve sorunlu günler geçirmiş olacağına yorumlanır.

  Rüyada Anahtarla Kapı Kilitlemek

  Rüya sahibinin can ve mal güvenliğini herşeyden ileri tuttuğuna, güvence olmayacak hiçbir yola girmeyeceğine ve hiçbir işe soyunmayacağına, ömrü boyunca kazalı, belalı şahıslardan hep ırak durmuş olmaya ihtimam göstermiş olacağına, her daim dikkatli olacağına ve hiç riske girmeyeceğine yorumlanır.

  in A