Rüyada anne olmak, İslami cepheden çok iyi ve şahıs için nimetlerin artacağı, maddi ve manevi rahatlığın eksik olmayacağı iyi bir yaşama delalet eder. Dertte olan şahıslar anne olduklarını görürlerse tüm duaları kabul olur ve dertlerinden bir atılımda kurtulurlar. Çok zaman geçmeden şahsın geleceğe dönük planlara adım atacağına, akrabasını ve kendini kalkındıracak işlere atılacağını, manevi olmak suretiyle bütün mukaddes kıymetlere sahip olarak hareket edeceğine ve aile büyüklerine hürmetde noksan etmeyen, hayırlı bir çocuk olacağına tabir edilir. Para sorunu olanlar için huzur nefes alma yapabilecekleri ve huzur dolu bir psikolojiye erecekleri güzel günlerin gelmiş olacağına, hasta kişilerin şifa bulmuş olması ve eski kuvvetlerine kavuşmasına, beklenen mirasın alınacağına işaret eder.  Rüyada Anne Olamadığını Görmek

  Şahsa musallat olan bir sorun ya da nazarın etkisinden ötürü ruhsal cepheden bir buhran gündeme geleceğine, aile içinden dayanak görecek olan rüyayı gören kişinin bir süre daha kendini toparlamakta zahmet çekmiş olacağına delalet etmektedir. Anne olamadığını görmek düş kırıklığına uğramak ya da çocukları kısımından kötü işleme maruz kalmış olmak biçiminde de tabir edilir. Şanssızlıkların peş peşe geleceği günümüze şahsın dirayetli ve sabırlı davranmış olması gerektiğini de öğütler.

  Rüyada Anne Olan Birini Görmek

  Başka bir bayanın doğum yapmış olup anne olduğunu görmek şahsın önündeki bir kısmeti başkasın kaptırmış olacağına, beğenmediği bir fırsatı hata değerlendirmiş olmak neticende ilerde pişmanlık duyulacağını bildirir. Şahsın çok vakitdir görmek için can attığı yalnız buluşamadığı birisi ile sürpriz bir biçimde haberleşmeye geçerek görüşeceğini de müjdeler. Yardım görmek ve yakın bağlantılarını iyi tutmuş olmak için gayret harcamış olmak manasına da gelir.

  Rüyada Anne Olmanın Psikolojik Yorumu

  Umumilikle kadınların gördüğü rüyalar arasındadır ve anne olmak istemiş olan, çocuk maliki olmak dileği ile yanıp tutuşan, bu mevzuda tedavi olan veya anne olmasında engel olan şahısların psikolojilerini simgeleyen bir rüyadır. Çocuk kaybeden kişilerin de gördüğü rüyalar arasında yer alabilir.

  in A