Rüyada anasını ölmüş görmek, şahsın gaddar bir kişiliğe malik olduğunu gösterir. Aile ve yakın etrafına karşı saldırgan bir davranış içinde olduğuna, devamlı olmak suretiyle haksızlık yaptığına ve akrabasının bedduasını almış olduğuna da tabir olunur. Rüyada anasını ölmüş görmüş olan kişi esas yaşamda da anasına lazım olan özeni göstermiş olmaz ve anasının iyi dileklerini alım yapamaz.  Rüyada Ölmüş Anayı Canlı Görmek

  Rüyası esnasında vefat etmiş olan anasını yaşıyor görmüş olan kişi çok güzel bir havadis alabilir ve memnun olur. İşsiz şahıslar için eskisinden farklı bir iş manasına gelmiş olan rüya, borçları olanlar için de dertten feraha ermek biçiminde tabir edilir. Ölmüş şahısları canlı görmek umumilikle alımı yapılacak iyi havadislere ve epeycedir görülmeyen kişilerle karşı karşıya gelmeye işaret eder.

  Rüyada Yaşayan Anayı Ölü Görmek

  Şahsın yaşamında son derece büyük pişmanlıkları olduğunu ve telafisi zor hadiseler yaşadığını delalet eder. Rüyayı gören kişinin kötü laf söylemiş olan ve kırıcı konuşmuş olan bir kimse olduğunu da tabir eden rüya bununla birlikte, anne baba rızasının alım yapılmadığını ve çocuk olmak suretiyle da vazifelerini, sorumluluklarını yeteri kadar yerine getirmiş olmadığını de gösterir. Rüyada yaşamta olan anasını ölmüş görmüş olan kişi acı bir havadis alabilir, kaza ya da kritik tehlike atlatır. Umumilikle geri dönüşü olmayan hüzün verici hadiseleri bildirmiş olan rüyalar arasındadır.

  Rüyada Anasını Ölmüş Görmek Psikolojik Yorumu

  Vefat hadiseleri ya da çok yakın aile üyelerinin ölümü, şahıslarda travmatik vaziyetler yaratabilir. Kayıp devirlerinde bilhassa anne baba kaybında şahıslar psikolojik olmak suretiyle son derece yıpranır ve toparlanmış olmakta zahmet çekerler. Bu cins vaziyetler yaşayan ve yas devirinde olan şahıslar sıklıkla kaybetmiş oldukları şahısları rüyalarında ölmüş ya da yaşıyor olmak suretiyle görebilirler. İleri yandan, anasını çok sevmiş olan ve sıkı sıkıya bağlanmış olan şahıslarda onların vefat etmesinden duyulan korkular da gene rüyalarda açığa çıkabilir. Gerçek kayıplar veya korkular sebebi ile görmüş olunan bu cins rüyalar, şahısların ruh hallerinin son derece duyarlı olduğuna ve dayanak alımları gerektiğine yorumlanabilir.

  in A