Rüyada arı kovanı görmek, sağlık, moral ve can bulmuş olmaya işaret eder. Rüyayı gören kişinin hastalığından, sıkıntılarından, parasızlığından ve ağırlığı olan sorumluluklarından kurtuluşa ereceği, silkelenmiş olup kendisine geleceği ve üstündeki ağırlık durumu atacağı, hayat enerjisine, eski keyifine, keyfine ve rahatına bir daha ereceği manasına çıkar. Rüyayı gören şahsın, hak yoluna sıkıca tutunacağı, itikadını dilediğince ve doyuncaya kadar yaşayacağı ve ruhsal doyumu bulacağı biçiminde değerlendirmeye tabi tutulur.  Rüyada Arı Sokması

  Rüyada kendine arı soktuğunu gören şahsın, dünyalıkların istediği kadarına ereceğine, fakirliğinin bitmiş olacağına, mal ve mülk sahibi olacağına, hayatının sonuna kadar kimseye muhtaç olmadan, avuç açmadan, yokluğa düşmüş olmadan konfor içinde yaşayacağına yorumlanır.

  Rüyada Arı Sürüsü Görmek

  Rüyada arı sürüsü görmek, rüyayı gören kişinin yapmacık tavırlar içinde olduğuna, hanede akrabasına karşı başka, dışarıdaki insanlara karşı apayrı davrandığına delalet eder. Şahıs hanede ne kadar asaplı, kaba ve saygısızsa, dışarıda da bir o kadar nazik, sakin ve oturaklıdır şeklinde açıklanır.

  Rüyada Arı Sokması

  Rüyada arı sokması, şahsın kimseye hayır demesini bilmediği ve kimseyi geri çevirmediği için, kendini kötü hallerde bıraktığı, başkaları memnun olsun diye mutsuz olduğu, başkaları aç kalmış olmasın diye aç kaldığı, başkaları borcundan kurtulsun diye borçlandığı manasına çıkar. Rüyayı gören kişinin bu kadar fedakâr olması, kendine büyük ziyan vermiş oluyor anlamına gelir.

  Rüyada Eşek Arısı Görmek

  Rüyada eşek arısı görmek, rüyayı gören kişinin kendisine olan itikadına yorumlanır. Kişi, sonuca giden yolda gereksinim duyulan özgüvene malik olduğu ve kararlılıkla istediklerinin üstüne gittiği ve arkası sıra koştuğu içinhayallerini sürekli gerçekleştirebilecektir diye tabir edilir.

  Rüyada Bal Arısı Görmek

  Rüyada bal arısı gören şahsın dost sandığı şahısların esasen kendine karşı hiç de o kadar dostane hissiyatlar ve fikirler içinde olmadıkları manasına çıkar.

  in A