Rüyada asansör görmek, parasal anlamda sorumluluk duyulmayan şahısları sırtlamaktan ve taşımaktan feraha ermek manasına çıkar. Asansör bununla birlikte bolluğa, bolluka, rızka ve âlim olan şahsa delalet eder. Rüyası esnasında asansör görmüş olan kimse, onu en sorunlu ve en zor vakitinde, kötü vaziyetden çekmiş olup çıkarmış olacak, dayanak vermiş olacak biriyle karşı karşıya gelecek anlamına gelir. Borçluysa borcunu ödeme kolaylığına erişmiş olarak, huzura ve esenliğe erecek anlamına gelir. Asansör rahata, dertten, borçtan, hastalıktan feraha ermeye, şahsın yaşamında kendine müşkülat çıkaran, masraf olan ve ayağına dolanan şahıslardan yakasını kurtarmış olacağına delalet eder. Asansör şayet karanlık ve izbe ise şahsın içine düşeceği kuruntuya işarettir. Rüyada asansörde olması gerekenden çok insan olduğunu görmek zorluğa, güçlüğe ve soruna düşüleceği manasına çıkar. Rüyada asansörle çıkmış olmak, yaşamta da yükselmiş olmak manasına çıkar. Rüyada asansör görmek şahsın dertlerinden feraha erip refaha kavuşmasına, sorunlarından ve meşakkatlarından sıyrılmasına ve rahata ermesine de işaret etmektedir.  Rüyada Asansöre Binmek

  Rüyada asansöre binmek ve yukarı çıktığını görmek iş yaşamındaki muvaffakiyetli girişimleri delalet eder. Şahsın mesleğinde yükselmiş olma göstereceği manasına çıkar.

  Rüyada Asansörden İnmek

  Rüyada asansörden inmek iyi görülmemektedir. Şahsın başarısız olunmaya, soruna ve zorluğa düşmüş olacağına, makamını kaybedeceğine delalet eder.

  Rüyada Büyük Asansör Görmek

  Rüyada asansör rahat, aydınlık, hijyenik veya gösterişli ise geçici bir hevese veya heyecana delalet eder. Öyleki rüyası esnasında aydınlık ve gösterişli bir asansör görmüş olan kimse sonradan lüzumsuz veya saçma olduğunu düşüneceği bir hevese kapılmış olacak fakat bunu kavrayabilmesi uzun sürmüş olmayacak anlamına gelir.

  Rüyada Dar Asansör Görmek

  Rüyada dar asansörde olduğunu görmek iyi görülmemektedir. Dar, karanlık, ufak ve eski bir asansör görmek, rüyayı gören kişinin kalbinin ve ruhunun sıkılmış olmasına sebep teşkil edeceği bir olay yaşayacağına ve zorluk içine düşeceğine delalet eder.

  Rüyada Asansör Düşmesi

  Rüya malikinin, iş yaşamında karşı karşıya geleceği olumsuz hadiseler yüzünden çok zorluk çekeceğine, eline gelen paranın büyük bir kısmını kaybedeceğine, sıkıntılı bir şahıs ile muhatap olmak mecburiyetine gireceğine, yardım ettiği şahıslardan ihanet göreceğine, son derece büyük bir tartışmış olmanın ortasında kalmış olacağına ve verdiği desteklerin bedelinde kötülük bulmuş olacağına yorumlanır. İçinde bulunulan sorun yüzünden zor dönemler geçiriliyor anlamına gelir. Rüyada asansör düşmüş olması ve patlaması, aile fertlerinin anlaşmazlığa düşmesine ve büyük tartışmaların çıkmış olmasına vesile olacak bir olay gündeme geleceğine, bu sebeple büyük bir sağlık sıkıntının başgöstereceğine ve sevilmiş olan kişilerle yolların ayrılmış olacağına tabir edilir.

  Rüyada Asansörle Yukarı Çıkmak

  Çalışmış olma yaşamında ortaya konulan planların büyük muvaffakiyet getirmiş olması yardımıyla kazancın devamlı artış göstereceğine, büyük fabrikalardan mevki ve makam içeren iş teklifleri alınacağına, yakın bir şahıs ile evlilik yolunda adım atılmış olacağına, yapılan yanlış hareketlerin tez zamanda telafi edileceğine, herkes kısımından çok sevilmiş olan bir şahıs olunacağına ve hane maliki olunacağına işarettir. Rüyada asansörle yukarı çıkmış olan birini görmek, alacağı dayanak yardımıyla kafasında kurduğu büyük bir çalışmış olmayı yaşama geçiren rüyayı gören kişinin, hayallerin ereceğine ve birliktende sevdiği şahısları de hayallerine kavuşturacağına belirtitir.

  Rüyada Asansör Boşluğuna Düşmek

  Çalışmış olma yaşamında alımı yapılan muvaffakiyetli neticelere rağmen kimi şeylerin ters gitmiş olması yüzünden işlerin çıkmaza gireceğine, alımı yapılan tedbirlerin herhangi bir yarar sağlamayacağı, son derece büyük tartışmalarla ve ayak oyunlarıyla güç yetirmek zorunda kılınacağına ve uykusuz ve hüzünlü günler geçirileceğine delalet etmektedir. Rüyada asansör boşluğuna düşmüş olmak ve sağ feraha ermek, yaşanan onca sıkıntıya ve karşılaşılan şanssız hadiselere rağmen iş yaşamında ve aile yaşamında hala sapasağlam ayakta durulduğuna, bu vesileyle pek çok insanın daha doğrusu hasımların gözlerinin korktuğuna ve bundan sonra bir kötülük yapmış olmadan evvel iki kere muhakeme etmek zorunda kalmış olacaklarına yorumlanır.

  Rüyada Asansör Boşluğu Görmek

  Aile yaşamında kimi meseleler yaşandığına, bu meselelerin çaresi için büyük bir emek harcanmış olacağına, yalnız verilen çabaara rağmen hiç bir şekilde ilerlemiş olma kaydedilemeyeceğine, bu sebeple yeni bir yola başvurulacağına ve başka şahıslardan yardım alınacağına işarettir. Rüyada asansör boşluğunda esası birini görmek, aile fertlerinden birinin ihaneti yüzünden son derece büyük sorunlar çekmiş olan ve bu sebeple kendini insanlara karşı kapatmış olan birine yardım eli uzatılacağı, bu vesileyle kendine ziyan vermiş olmasına engel olunacağı ve iş maliki olması sağlanacağı manasına çıkar.

  Rüyada Kusurlu Asansör Görmek

  Kurulan ortaklığa rağmen işlerin hiç bir şekilde ilerlemediğine, çok miktarda maddi ziyana uğranacağına, problemlerin birdenbire daha da artış göstereceğine, geç verilen bir karardan dolayı büyük hüzün duyulacağına ve kıyıda köşede kalmış olan biraz birikmişin de bu sebeple harcanmış olacağına işaret eder. Rüyada kusurlu asansöre binmek, işlerin kötü bir hal almış olduğunu bilmiş olarak zor bir işe girileceğine, bu hale karşı kimi tepkilerin alınacağına, bu tepkilerin kulak arka tarafı edileceğine ve yapılan işe devam edileceğine yorumlanır. Rüyada kusurlu asansör tamir etmek, hayır getirmiş olacak bir mevzuda büyük bir adım atılacağı, bu atılan adımın peşinden insanlarca takdir edileceği, huzur ve saadet içerisinde bir yaşama malik olunacağı ve problemlerin ve geçmişte gündeme gelen problemlerin aşılacağı manasına çıkar.

  Rüyada Asansör Sallanması

  Kişinin, karşı karşıya geleceği kötü bir şahıs kısımından dolandırılacağına, yaptığı iyi bir işin kötüleneceğine, hakkında çıkarılmış olacak dedikodu yüzünden kendini son derece sıkıntılı hissedeceğine, yapacağı yanlış hareketler yüzünden canının sıkılmış olacağına, sevdiği bir şahsın yaşayacağı bir sağlık sıkıntısı yüzünden çok üzüntü duyacağına ve sevdiği bir eşyayı bir camia içine gireceği bir sırada kaybedeceğine delalet eder. Rüyada asansör sallanmış olması ve durmuş olması, zor geçecek bir evrenin sona ereceğine, zaman alan çalışmalar neticende huzur bir nefes alınacağına, anne baba dualarının alım yapılması nedeniyle işlerin açık hale geleceğine, yaşanan kıskançlığın açık hale getirdiği problemlerin düzeltileceğine ve benzerlerin son derece sevineceğine yorumlanır.

  Rüyada Karanlık Asansör Görmek

  Kişi, herkesin gözü önünde iş yaşamında son derece büyük sorunlarla uğraşacak, kıymet verdiği bir şahıs kısımından terkedilecek, beklediği bir işi tez zamanda kaybedecek, ruhsal olmak suretiyle kötü bir hale düşmüş olacak, hem kendini hem akrabasını büyük sorununun altına sokacak bir olay yaşayacak ve keyfini bozan bir mevzuda karar vermiş olmak zorunda kalmış olacak anlamına gelir. Rüyada karanlık ve dar asansör görmek, aile içinde yaşanan tatsız olayların tez zamanda daha da büyüyeceğine, benzerlerin arasına siyah kedi girmiş olacağına, zor dönemler geçirileceğine, haksızlığa uğranacağına ve eve ayrılık girmiş olacağına işarettir.

  Rüyada Süratlı Asansör Görmek

  Rüyayı gören şahsın, gerçeğe dönüştüreceği bir proje yardımıyla iş dünyasına süratlı bir biçimde gireceği, kariyer aşamalarını ikişer üçer çıkacağı, kazanımlarını birkaç kat ansızın arttıracağı, yapacağı bir ortaklık yardımıyla herkes kısımından konuşulan bir isim olacağı, ettiği duaların tez zamanda bedelini bulacağı ve çok iyi bir işe girmiş olup zengin olacağı manasına çıkar. Rüyada süratlı asansöre binmek, iş alemi ile haşır neşir olan ve iş ile alakalı olmak suretiyle büyük deneyimi bulunmuş olan bir şahıs ile büyük bir ortaklığın gündeme geleceğine, çok miktarda bir mirasa ereceğine ve uzun bir evrenin peşinden kurulan bir işyerinde yüzdeye malik olunacağına yorumlanır.

  Rüyada Eski Asansör Görmek

  Kültürlere ve tanelere bağlıbir şahıs olunması yardımıyla çok sevilmiş olan ve insanlarca kıymet verilen bir şahıs olunacağına, bu vesileyle ne vakit problem yaşansa veya bir sorun açığa çıksa pek çok insanın yardımcı olacağına, bu halin sürüp gitmesi için tüm tabiatların sürüp gitmesi gerektiğine ve bu halin değişmiş olmaması gerektiğine işaret eder. Rüyada eski asansöre binmek, yeni bir işbirliği yapılacağına, problemlerin bu vesileyle hemencecik sonlandırılacağına, aile fertleri ile beraber yapılacak bir işten alınterinin fazlasıyla bedelini bulmuş olacağına ve daha güzel bir eğitim alım yapmak için yurtdışına çıkılacağına delalet etmektedir.

  Rüyada Asansör Bozulması

  Aniden ortaya dökülecek bir tartışmış olmaya yorumlanır. Rüya malikinin, işlerinin bu günlerde durmuş olma noktasına gelmiş olacağına, bu hale bağlı olmak suretiyle kazanımlarının beklenenden daha çok düşmüş olacağına, birikimlerine büyük zarar  gelmiş olacağına, sevdiği kişilerle süreki tartışmış olacağına, sorunlu ve hüzünlü bir devir geçirileceğine ve gözyaşı akıtılacak ve büyük pişmanlık duyulacak bir karar vermiş olmak zorunda kalınacağına yorumlanır. Rüyada yeni asansör bozulmaya uğraması, yeni girilen bir işte büyük bir ziyana bulaşılacağına, verilen lafların tutulamayacağına , yakında son derece büyük bir maddi kayba uğranacağına, sağlık sıkıntılarının başgöstereceğine, kırılmış olan kalplerin tamir edilemeyeceğine ve bu sebeple çok üzütü duyulacağına delalet etmektedir.

  Rüyada Asansör Görmenin Psikolojik Yorumu

  Ferti gözünü diktiği amaça ulaştırmış olacak öyleki ona bu mevzuda ara buluculuk edecek bir kimse veya bir olayı yansıtır. Asansör objesi fertin karşılaşacağı bir talih manasına çıkar. Fertin rüyası da aslen bunun beklentisi içinde olduğunu gösterir. Rüyayı gören kişi kendini bu fikire küllüyen kanalize etmiş olmalıdır ki muvaffakiyetinin ve yükselişinin eline gelecek bir kısmete veya olanağa bağlı olduğuna odaklanmıştır. Esasen asansör onun bu doğrultudaki beklentisini anlatım etmektedir. Rüyayı gören kişinin zirveye çıkmış olmayı fazlaca arzuladığına bunu da uzun yollardan değil en kullanışlı yöntemlerle en kısa yollardan başarmış olmayı amaçladığına ve kafasını bu mevzuta çok meşgul ettiğine delalet eder. Fertin kafası bu konuyla dolu olmalıdır ki bu şekilde bir rüyayı görsün.

  in A