Rüyada âşık olduğun şahısı görmek, rüyayı gören kişinin yaşamında ortaya çıkacak yeniliklere, atacağı adımlara, alacağı radikal kararlara ve yapacağı şahsi tercihlere yorumlanır. Bilhassa de rüyayı gören kişinin sadece kendini ve kendisi yaşamını ilgilendirmiş olan mevzular üstünde yoğunlaşmış olacağına, kendini bir müddet dış dünyadan ve insanlardan soyutlayacağına ve sadece tercihleri üstünde meşgul olacağına yorumlanır.  Rüyada Âşık Olduğun Şahısı Başkasıyla Görmek

  Rüya sahibinin karşısına kendini saf, hijyenik ve sahici duygularla sevmiş olacak, ona hep güvenilir davranmış olacak, onu sevgisi ile yüceltecek, kıymetli, önem derecesi yüksek ve benzersiz olduğunu hissettirmiş olacak bir şahsın çıkmış olacağına ve bu insanın rüyayı gören kişiyi her daim bu biçimde sevmiş olacağına delalet eder. Öyleki rüyanın manası, görülenin tam tersini gösterir.

  Rüyada Âşık Olduğun Şahısı Öpmek

  Rüyayı gören kişinin evliyse benzerinden, henüz evlenmemişse sevgilisinden şayet sevgilisi yoksa öyleki yalnızsa öyleyse karşı tipten olup da kendini gizli ve bedelsiz duygularla sevmiş olan bir kimseden göreceği hayra tabir edilir. Rüyayı gören insanın en zor anında yanında yaşam dostı veya yaşam dostı olacak şahsın bulunacağı manasına çıkar.

  Rüyada Âşık Olduğun Şahısı Haneli Görmek

  Rüyası esnasında âşık olduğu şahısı haneli gören insanın rüyası onun kafasında kişisel yaşantısıyla alakalı kimi sual işaretleri ve kuşkular olduğuna işaret eder. Rüyayı gören kişinin güvenmiş ol sıkıntısı yaşıyor olabileceği ihtimaline yorumlanır.

  Rüyada Âşık Olduğun Şahsa Sarılmak

  Bir şahıs rüyası esnasında âşık olduğu şahsa sarılırsa bahse konu olan insan ile çok daha yakınlaşacak, daha dayanıklı ve daha kuvvetli bir bağ kurmuş olacak, onunla hiç ayrılmış olmayacak ve beraberliğini memnun sonla noktalamış olacak anlamına gelir.

  Rüyada Âşık Olduğun Kişiyle Sevişmek

  Rüya sahibinin o kimse yardımıyla yaşamının ve işlerinin rahatlayacağına gene o insanın desteği ile muvaffakiyetinin ve mutluluğunun artacağı ile değerlendirmeye tabi tutulur.

  in A