Rüyada asker olduğunu görmek, kuvvet ve azamet sahibi olmaya, sorumluluk alım yapmaya, meşakkatlardan ve çalışmış olmaktan korkmayarak, cesurca çaba etmeye, iyi günlere olan akidesi hiç yitirmemeye, sabırlı, sağduyulu ve metanetli olmaya delalet eder. Rüya sahibinin en kötü ve en zor günlerinde dahi umudunu yitirmeyecek kadar dirayetli bir kimse olacağına, muhakeme etmeden adımlar atayacağına ve hiçbir vakit fevri davranmayacağına tabir edilir.  Rüyada Asker Olduğunu Görmek ve Çatışmak

  Rüyayı gören kişinin mücadeleci bir ruh taşıdığı manasına çıkar. Rüya sahibi herşeyin en iyisine sahip çıkmak için gayret göstermiş olan, geçimini sağlama konusunda pek becerikliyen, akrabasını her şartda geçindirmiş olmanın yollarını bulmuş olan, bu yönüyle de çok sevilmiş olan ve hürmet duyulan kimse olmak suretiyle tasvir edilir.

  Rüyada Asker Olmak

  Zafer sahip olmaya, rekabet ettiği kişiler arkada bırakmaya, hasımlardan, kem gözlü ve art niyetli şahıslardan feraha ermeye işaret eder. Rüyayı gören kişinin kendini hiçbir vakit ancak ve çaresiz hissetmeyeceğine, zor zamanlarda elini ayağını bağlayıp, ağlamış olup sızlayacak kadar acizlik içinde olmaya müsade vermeyeceğine ve hep gayret göstermiş olan kimse olacağına yorumlanır.

  Rüyada Askere Gitmek

  Makam ve rütbe maliki olmaya, muvaffakiyetler ile yad edildilmeye, işinin ehli olup şununla ünlenmeye ve herkes kısımından bu biçimde tanınmış olmaya delalet eder. Rüya sahibinin ticarette tüm insanların mani olacağına ve yaptığı iş yardımıyla tüm insanların kendine hürmet duymuş olacağına işaret eder.

  Rüyada Asker Görmek

  Amaçlara doğru giden yolda emin adımlarla ilerlemiş olmaya ve her geçen gün gayelere yaklaşmış olmaya tabir edilir. Rüyayı gören kişi akli melekeleri yüksek ve stratejik planlarla yaşamta istek ettiği her şeye ulaşmış olacak, hiçbir şeyden yana gözü arka tarafta kalmış olmayacak anlamına gelir.

  Rüyada Bayan Asker Görmek

  Elinden her iş gelmiş olan, hanen hem erkeği, hem bayanı olmayı bilenmiş ol, hanesi çekmiş olup çevirdiği gibi hesap işleri mevzusunda da muvaffakiyetli olan bir bayanın var olduğuna tabir edilir.

  in A