Rüyada aslan kovalamış olması, şahıs için önem derecesi çok yüksek ve yaşamını değiştirmiş olacak kalitete bir hadisenin vuku bulacağını, karşılaşacağı kıymetli bir fırsatı simgelediği gibi, malik olacağı kuvvet yardımıyla etrafında lafı geçen birisi haline dönüşeceğini delalet eder. Aslan kısımından kovalanan şahsın başında ışıldayan talih güneşi ömrü boyunca onu takip eder ve şahıs tüm işlerde büyük muvaffakiyetler elde ettiği gibi, güclü, iktidarlı birisi haline gelir. Önem derecesi yüksek zümrelere mensup birisi ile evlilik yapılacağı, son derece büyük bir şirketin başına yönetici olmak suretiyle geçileceği manasına da gelmiş olan rüya zengin bir yaşamın da habercisidir.  Rüyada Aslandan Kaçtığını Görmek

  Korkak ve çekingen tavırları sebebi ile rüyayı gören kişinin fırsatları doğru değerlendirmiş olamadığı ve bu sebeple içerisinde olduğu sorunlu vaziyetden hiç bir şekilde kurtulamadığını delalet eder. Aslandan kaçtığını gören kimseler hata evlilikler yapar veya kişiliğine hiç uymayan işlerde çalışmış olup mutsuz olurlar. Yaşam karşısında at gözlüğü ile bakıldığına ve hayatın kendine sunduğu fırsatları hiç bir şekilde yakalayamadığına dikkat çeken rüya, şahsın depresif bir ruh haline sahip çıkmasından ve tembelliğinden de sıyrılması için uyarıcı bir işaret taşır.

  Rüyada Aslan Isırması

  Rüyayı gören kişinin iş yaşamında son derece büyük bir rakiple karşı karşıya kalacağını ve alt olacağını bildirir. Hata atılımlar ve kararlar yüzünden işinden olunacağı manasına gelmiş olan rüya, cemiyet nazarında da itibarsız bir kimse olunacağını bildirir. Aslan ısırmış olması değişik bir değerlendirmeye göre de şahsın başka bir kişinin yardımı ile toparlanacağı ve kuvvet kazanıp, eskisinden de iyi bir hale geleceğini müjdeler.

  Rüyada Aslan Kovalamış olmasının Psikolojik Tabiri

  Ömrü boyunca kuvvetli şahıslara karşı pasif kalmış olan ve kendini savunamayan, ezik bir karaktere sahip çıkan şahısları simgeler. Aslan kovalamış olması çocukluğunda devamlı olmak suretiyle aşağılanmış olan ve dostları kısımından alay edilen bir çocuk olunduğunun da göstergesidir. Yetişkinlikte de geçmişteki sorunlarla baş edilemediğinin ve bu vaziyetlerin şahsın psikolojik halinde yara açık hale getirdiğinin da tabiridir.

  in A