Rüyada atmak, görmüş olunan rüyanın muhtevana elverişli biçimde değerlendirilmelidir. Rol model olarak şahıs herhangi bir nesneyi attığını görüyorsa, esas yaşamında kendini sıkan ve üzmüş olan bir vaziyeti sonlandırmış olmak için teşebbüslerde bulunacağını delalet eder. Başkalarına hava attığını görüyorsa sahip çıkdıkları ile aşkın böbürlenmiş olan ve antipatik bir hale gelmiş olan tavırları yüzünden çevresince cici karşılanmayan birisi olduğuna tabir edilir. Hem somut, hem de kavramsal olmak suretiyle değerlendirmelenen rüya tüm olmak suretiyle ele alım yapılmalıdır.  Rüyada Taş Atmak

  Umumilikle şahıs için iyiye yorulmaz ve bir başkasının ekmeği ile oynandığı için büyük bir lanet alınacağına işaret eder. Şahsın hem kendine, hem de başkalarına ciddi ziyanlar vermiş olacak tutumları sebebi ile ikaz alacağına yalnız bu uyarıları kulak arka tarafı etmesi yüzünden gelecekte başının devamlı olmak suretiyle derde girmiş olacağına, sorunların yakasından düşmeyeceğine tabir edilir. Taş attığını gören şahıslar bununla birlikte sahip çıkdıkları düşmanlarla savaşmak zorunda kalırlar.

  Rüyada İftira Atmak

  İslami olmak suretiyle gıybet içinde olmaya ve şahsın hemen bu davranış ve tutumlarından vazgeçmiş olması gerektiğine delalet eder. İftira attığını gören şahısların işleri denk gitmiş olmaz ve hanelerinin bolluku her daim azalır. Parasal anlamda geçim sorunu yaşamalarının yanı sıra işyerlerinde de ciddi problemler ve tartışmalar yaşarlar.

  Rüyada Tokat Atmak

  Tanınmış olan birine tokat attığını görmüş olan kimse, esas yaşamda da o kimseye bir ikazda bulunur. Aile içinden birine tokat atmak ise, şahsın yüzünü kızartmış olacak bir olay yaşaması ve akrabasıyla arasının açılmasının gerçekleşmesi manasına çıkar. Bu rüya bununla birlikte şahsın kazanç sağlayacağı itibara ve kuvvete de yön gösterdiği gibi, var işinde yetki sahibi, yetkisi artırılmış birisi haline geleceğini de bildirir.

  Rüyada Atmanın Psikolojik Yorumu

  Esas yaşamında feraha ermek istediği insanlar ya da şahısı çok bunaltmış olan vaziyetler olduğuna delalet etmektedir ve etraf değişikliği yapmış olmak dileğinin de anlatımı olmak suretiyle görülmüş olabilir. Atmak umumilikle dışa vurulamayan ve devamlı olmak suretiyle bastırılan hissiyatların şahsa verdiği rahatsızlığın psikolojik temsilcisidir.

  in A