Rüyada ayakkabılar görmek, aslında görmüş olunan ayakkabıların rengine, şekline veya öbür özelliklerine bakılarak tabir edilmektedir. Örneğin; yeni ayakkabılar görmek, müspet neticelere delalet eder ve rüyayı gören kişinin talihinin açık hale geleceğine, hayatına renk gelmiş olacağına ve kısmetinin çoğalmış olacağına yorumlanırken eski ayakkabılar görmek de tam aksi biçimde açıklanır ve rüya sahibi için mutsuzluğa sebep teşkil edecek hadiselerin gündeme geleceğine işaret eder.  Rüyada Ayakkabılar Almak

  Rüya sahibinin talih alacağına tabir edilir. Ansızın çok ayakkabı alım yapmak, rüyayı gören kişinin pozitif gelişmeler yaşayacağına, kazanç sahip olacağına, bolluklu işlere girmiş olacağına, ticaret ehli olacağına ve bu vesileyle zenginliği bulmuş olacağına yorumlanır.

  Rüyada Ayakkabılar Denemek

  Rüya sahibinin yeni girişimler yapmış olacağına ve yeni teşebbüslerde bulunmuş olacağına ve neticesinde istediği karı sahip olacağına işaret eder. Rüyayı gören kişinin ticarete atılmış olmak ve kendisi işini kurmuş olmak gibi büyük ve ciddi programları olduğu manasına çıkar.

  Rüyada Ayakkabıları Kaybetmek

  Rüya sahibinin düş kırıklığı yaşayacağına, muvaffakiyetsiz olacağına, rahatını kaybedeceğine ve üzüntülü zamanlar geçirmiş olacağına tabir edilir. Rüyayı gören kişinin tabiri caizse elini attığı dalların kırılmış olacağına, sermayesinin boşamış ol gideceğine, işlerinin çıkmaza gireceğine ve yaşamının sisteminin sarsılacağına delalet eder.

  Rüyada Topuklu Ayakkabılar Görmek

  Rüya sahibinin itibarının artmasına sebep olacak güzel işler yapmış olacağına delalet ederken bir öte taraftan da rüyayı gören kişinin kendine karşı çok özenli olduğuna ve sürekli zarif, bakımlı ve hijyenik olmaya ihtimam gösterdiğine yorumlanır.

  Rüyada Ayakkabılarını Çıkarmak

  Ferahlık, mutluluk ve sevinç olmak suretiyle kabullenilir. Rüya sahibinin yaşamında pozitif gelişmeler olacağına, şahsın moraline, sağlığına ve rahatına ereceğine, kazanç sağlayacağına, meşakkatlarını aşmayı bilmiş olacağına ve şöylece huzurunun da yerine gelmiş olacağına tabir edilir. Rüyayı gören kişinin dileklerinin ve dualarının kabul olması yardımıyla talihinin ve kısmetinin açık hale geleceği manasına çıkar.

  in A