Rüyada ayı görmek bir düşman veya rakip ile yorumlanır. Rüyada ayı görmüş olan kimse kendinin yanında lafım ona onu destekliyormuş gibi gözlemlenen bir şahıs kısımından büyük bir kötü durumla karşılaşacak ve tabir yerindeyse sırtından bıçaklanmış olacak anlamına gelir. Rüyada görmüş olunan ayı kıskanç, kötü tabiatlı ve kötü niyetli bir bayana da işaret eder. Rüyada ayı görmek çoğunlukla meşakkat, sorun ve problem olmak suretiyle yorumlandığı gibi bununla birlikte düşman veya rakipler sebebi ile gündeme gelecek olan problemlere işaret eder.  Rüyada Ayı Öldürmek

  Rüyada ayı öldürmüş olmak iyidir, problemlerin başarmaya, meşakkatları bertaraf etmeye ve neticesinde huzura ermeye delalet eder.

  Rüyada Ayı Avlamak

  Rüyada ayı avlamak yalancı, kötü niyetli, uyanık şahsın bilgisiz şahıslar kısımından itibar ve saygınlık göstermiş olmasına işaret eder. Rüyada ayı avlamak da ayı avlayan birini görmek de aynı biçimde yorumlanır.

  Rüyada Ayıya Binmek

  Rüyada ayıya binmek yetkili bir şahsın bir şeyi veya bir şahısı himaye etmesine ya da nikâhı olmayan birisi ile tipi ilişki kurmasına işaret eder.

  Rüyada Ayı Eti Görmek

  Rüyada ayı eti görmek hasmın veya rakibinin mal var olduğuna delalet eder. Rüyada ayı postu görmek de aynı biçimde yorumlanır. Rüyada ayı sütü görmek şahısı şüpheye götürecek bir hadisenin gündeme geleceği manasına çıkar.

  Rüyada Ak Ayı Görmek

  Rüyada ak ayı, kutup ayısı görmek çok iyi ve güzeldir. İşlerin açık hale geleceğine, yolunda gideceğine ve kazancın artarak maddi ve manevi rahatlığın gündeme geleceğine işaret eder.

  Rüyada Kara Ayı Görmek

  Rüyada kara ayı görmek ev içinde tatsızlık ve problem gündeme geleceği manasına çıkar.

  Rüyada Bağlı Ayı Görmek

  Rüyada bağlı bir ayı görmek hayırlı olmayan işlere delalet eder. Bu rüya son derece büyük hüzünlere ve sorunlara işarettir.

  in A