Rüyada ayna kırmış olmak, kötü bir durumla karşılaşacak uğursuz bir olaya ve büyük sorunlara işarettir. Rahatsızlıklara veya önem derecesi yüksek kazalara da dikkat çeken rüya, şahsın yaşamını değiştirmiş olacak olumsuz hadiselerin olacağına, önlemsiz tutumların neticenin depresif bir ruh haline varmış olacağına ve içerisinden çıkılması olanaksız, telafisi olmayan durumlarla yüzleşmek zorunda kalınacağına da işaret eder. Ayna kırmış olmak malik olunan bütün talihin kaybedilmesi ve başının üstünde devamlı bir siyah bulut ile dolaşmış olmak zorunda kalmış olmanın da işaretçisidir. Ayna kırmış olmak o kimsenin vefat edeceği biçiminde de tabir edilir.  Rüyada Aynaya Bakmak

  Bakılan ayna güzelse ve rüyayı gören kişi kadınsa, onun güzel tabiatlı, herkes kısımından beğenilmiş olan bir kimse olacağına işarettir. Bakılan ayna çirkinse, şahsın kötü huylu olduğuna, kötülük düşündüğüne ve bununla birlikte çok yalan söylediğine de delalet etmektedir. Aynaya bakmış olan yalnız hiçbir şey görmeyen şahıslar ise devamlı olmak suretiyle kendisilerine bir şey katmayacak, bomboş hayallerin peşinde koşarlar. Hiçbir işte dikiş tutturamamanın da belirtisidir. Lekeli ya da kırık bir aynaya bakmış olmak ise rüyayı gören kişinin kalbinin kırılmış olmasına, çok epeyce gözyaşı dökmüş olmasına sebep olan laflar işitmiş olacağına ya da hadiselerle karşılaşacağına yorumlanır.

  Rüyada Ayna Bulmak

  Şahsa tutumlarını kontrol etmesi ve kendini yenilemesi için bir fırsat sunulacağına, yaptığı yanlış hareketleri telafi etme yoluna gitmiş olması gerektiğine dikkat çeken uyarıcı bir rüyadır. Ayna bulmuş olan ve baktığında kendini göremeyen şahıslar ise, hallerinden ve tavırlarından vazgeçmiş olmaz, yaşamlarını büyük yanlış hareketler üstüne inşa ederler. Büyük bir pişmanlığın da belirtisi sayılmış olan rüya, ele gelen önem derecesi yüksek bir fırsata da ihbar eder.

  Rüyada Ayna Kırmış olmanın Psikolojik Tabiri

  Kendinden mutlu olmayan ve başka birisi olmak istemiş olan şahısları işaret eder. Bu rüya başka şahısların yaşamlarına özenerek yaşayan ve malik olduklarının kıymetini bilmeyen, hep daha fazlasını istemiş olan, kendisisi ile gurur duymayan ve akrabasından utanmış olan şahısların ruh hallerine de işaret eder.

  in A