Rüyada aynı şahısı görmek, şahsın bir çıkmazda olduğunu ve problemleri her yönüyle değerlendirmiş olamadığı için sorununu hiç bir şekilde üstünden atamadığını gösterir. Tekrarlanan yanlış hareketlere da işaret eden rüya, şahsın inatçı davranışları yüzünden etrafı ile arasında sağlıklı haberleşme kuramadığını, hadiseleri objektif değerlendirmiş olamadığı için devamlı olmak suretiyle çatışmış olma yaşadığını da bildirir. Görmüş olunan şahıs tanınmış olan birisi ise bu halde, esas yaşamda o kimse ile gündeme gelecek tatsız bir olaya ve çözümsüzlüğe delalet ettiği gibi, küslük ya da kırgınlık gibi vaziyetlerin da gündeme geleceğine yorumlanır.  Rüyada Aynı Kişiyle Konuşmak

  Rüyada hep aynı kişiyle konuştuğunu görmek, konuşulanlara göre ve rüyanın öbür taraflarına elverişli biçimde değerlendirilmelidir. Konuşulanlar hatırlanıyorsa o biçimde bir anlam çıkarılır. Şahıs yalnızca konuştuğunu hatırlıyor fakat muhtevanı hatırlamıyorsa bu halde, rüyada görmüş olunan şahsın kendinden yardım istediği anlaşılmalıdır. Aynı kişiyle konuşmuş olmak, esas yaşamda da o kimse ile yapılacak önem derecesi yüksek bir konuşmuş olmaya delalet ettiği gibi, tanınmayan birisi ile devamlı konuşulduğunun görülmüş olması, şahsın kendini hararete atacağı bir olaya karışacağı biçiminde ikaz olmak suretiyle düşünülmelidir.

  Rüyada Aynı Kişiyle Tartışmak

  Geçmişten gelmiş olan ve hiç bir şekilde kapanmayan bir hadisenin, davanın, bugün bir daha gündeme geleceğini ve rüyayı gören kişinin canının sıkılacağını tabir eder. Aynı kişiyle tartışmış olmak haneli kimselerde hane içindeki sıkıntı verici durumun giderek tırmanacağı sinyallerini de verir. Bilhassa iş yaşamında alımı yapılacak ihtarlara ve yapılacak önem derecesi yüksek yanlış hareketlere, şahsın dikkat etmemesi halinde işten çıkarılmış olacağına da tabir edilir.

  Rüyada Aynı Şahısı Görmenin Psikolojik Tabiri

  Psikolojik olmak suretiyle aşkın takıntılı, kimseyi dinlemeyen ve aklına estiği gibi giden kişileri delalet eder. Bu cins rüyalar gören kimseler, gerçek yaşamlarında da kimi kişilere karşı platonik aşk yaşarmış ol ve dünyalarını o kimse üstüne kurarlar. Aşkın bağ kurmuş olmanın ve gerçek yaşamtan koparak yaşamanın da sembolü olan rüya, obsesif bir şahsiyet bozukluğunun da işareti olma ihtimali var.

  in A