Rüyada ayrılmış olmak, ara sıra yeni birlikteliklere, mutluluğa, aşka ve dönüşüme yorumlanırken kimi zaman da sevenlerin ayrılmış olmasına, uzaklaşmış olmasına veya kırgın olmasına işaret eder. Hem güzel ve pozitif hem de kötü ve olumsuz hadiseler yaşanmasına delalet eder. Bir yandan küslüklerin ve kırgınlıkların bitmiş olması, barışmış ol ve sevgi platformunun hâkim olması biçiminde değerlendirmeye tabi tutulur bir yandan da insanlar arasında gündeme gelecek düşmanlıka, düşmanlığa, kıskançlığa ve fesata işaret eder.  Rüyada Benzerinden Ayrılmak

  Rüyası esnasında benzerinden ayrıldığını gören şahsın yaşamının zorlaşacağı, işlerinin ve yükünün çok daha ağırlaşacağı, iyi giden şeylerin ters tarafına gitmeye başlayacağı manasına çıkar. Meşakkatların ve sorunların ortaya çıkması ile açıklanır.

  Rüyada Kocadan Ayrılmak

  Rüyayı gören kişinin başına birçok kötü olay gelmiş olmasına ve bütün aksaklıkların neredeyse sıraya girmişçesine aniden yaşanmasına delalet eder. Rüyası esnasında kocasından ayrıldığını görmüş olan kimse geçim derdine düşer, borçlanır ve dolayısıyla sağlığından olur.

  Rüyada Boşanmak

  Rüyada boşanmış olmak talih manasına çıkar. Rüyayı gören kişi erkekse talihi açık hale gelecek ve yaşamı rayına girecek anlamına gelir. Şayet rüyayı gören kişi bayansa bu rüya, insanlarla olan haberleşmenin kimi düşünce çatışmış olmaları sebebi ile bozulmaya uğramasına en sık da hususi yaşamta mesele yaşanmasına işaret eder.

  Rüyada Vedalaşmak

  Ayrılık rüyaları arasında en hayırlı olanı belki de bu rüyadır denebilir. Tam aksi biçimde tabir edilir, ırakların yakın olması öyleki hasretin sona ermesi, ayrı olanların kucaklaşmış olması ve çekmiş oltukları ayrılık acı tarafından feraha ermesi manasına çıkarken bir yanda da düşünce birliği edip, müşterek görüşte buluşarak, barışmış ol sağlamanın işaretçisidir.

  Rüyada Uzaklaşmak

  Rüyayı gören kişinin rüyası her nasıl olursa olsun öyleki şahıs rüyası esnasında her neyden uzaklaştığını görecek olursa görsün rüyası aynı biçimde çıkmış olacak anlamına gelir. Mesela şahıs ırak diyarlara gittiğini görmek süratiyle uzaklaşıyorsa cidden de uzağa gidecek anlamına gelir. Veya sevdiği birisinden soğuyup uzak durmak suretiyle bir uzaklık yaşıyorsa bu rüyanın gerçek olacağı manasına çıkar.

  in A