Rüyada adam görmek, güzellik ve hayır bulmuş olmaya işaret eder. Rüyayı gören kişi için güzel kısmetler alım yapmak, yardım ve fayda görmek, sağlıklı olmak biçiminde yorumlanır. Rüyada adam görmek, zamanla itibar, mülk sahibi olmak ve nüfus sahip olmaya delalet eder. Tüm manalarda rüyayı gören kişi için karda olmak biçiminde yorumlanır. Rüyası esnasında adam gören şahsın etrafı ferah olacak ve çevresinde kendine hürmet duymuş olan, önünde eğilen ve kendine itaat etmeye her an hazır olacak kimseler bulunmuş olacak anlamına gelir. Güzel ve iç açıcı havadisler alım yapmak, sürpriz gelişmeler yaşamak olmak suretiyle açıklanır.  Rüyada Adam Dövmek

  Boş söz eden, elle tutulur, gözlemiş ol görülür bir yanı olmayan, mesnedsiz iddialar manasına çıkar. Rüyayı gören kişi gerçekliği olmayan bu sözlerden huzursuz olacak ve bu şahıslara lazım olan cevabı vermiş olmaktan uzak durmayacak anlamına gelir.

  Rüyada Adam Öldürdüğünü Görmek

  Rüyayı gören kişinin yüreğine dert olan, gündeme getirmediği fakat hiç unutmuş olamadığı şeyleri, vakti geldiğinde söylemiş olup, içindekileri kusmuş olmasına işaret eder. Rüyayı gören kişi kendisine dayanılması güç gelen bu sözlerden, onları söylemiş olup, içini dökmüş olmak sureti ile kurtulacaktır.

  Rüyada Adam Kovalamak

  Rüyayı gören kişiyi uğraştırmış olup, arkası sıra koşturmuş olacak şahıs olmak suretiyle yorumlanır. Rüya maliki, vakitinde borç verdiği şahısdan parasını geri almayı başarabilmek için bahse konu olan insanın arkasından koşarak epeyce sürünmek zorunda kalacaktır.

  Rüyada Adam Bıçakladığını Görmek

  Talih yakalamış olmak manasına çıkar. Rüyayı gören kişi hayalindeki şahısı bulmuş olacak ve onunla büyük bir saadet yaşayacak, bu sevinç daim olacak diye tabir edilir.

  Rüyada Adam Yakmak

  Rüyayı gören kişinin haklılığını kanıt edip, hissene düşeni alım yapmak için çok koşturduğu bir davadan vazgeçmiş olması ve çark etmesi manasına çıkar. Şahıs bu işin peşinde o kadar çok emek harcamıştır ki artık umutlarını tüketmiş ve çark etmek neşen kaç alım yapmıştır.

  in A