Rüyada bitki dikmiş olmak, hayırlı işler yapacak olmaya ve Yaradan katında günahlar için af dilemiş olmaya işaret eder. Rüya maliki, dinde güzel, namusta iyi kimsedir. Bu vesileyle de imandan çıkmış olmasını gerektirmiş olacak hiçbir suç sayılacak bir davranışta bulunmamış, hiçbir günaha girmiş olmamış olmasına rağmen, hayırlı bir iş yapmış olmayı kendisine kulluk vazifesi olmak suretiyle görmüş anlamına gelir. Rüyada bitki dikmiş olmak, rüyayı gören kişinin duyacağı hayırlı laflara ve son derece sevindirici gelişmelere de delalet eder.  Rüyada Bitki Sulamak

  Rüyası esnasında bitki suladığını görmüş olan kimse, büyük bir hayırlı bir iş yapmış olacak ve düşkün kişilere büyük bir iyilik yapmış olarak onların duasını alacak anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin iyiliği o kadar isabetli bir vakitde gelmiş olacak ve öyle aniden imdada yetişecek ki şahıslar kendini ölene kadar hatırlayacak, her daim anacaklar ve iyi dileklerini esirgemeyeceklerdir diye yorumlanır.

  Rüyada Fidan Dikmek

  Rüyası esnasında fidan diktiğini görmüş olan kimse, büyük bir sevinç hayata imkanına nail olur. Yaradan kendine hissiyatların en güzelini, mutluluğunda en büyüğünü yaşamayı nasip eder. Bir yandan da iş ve iş yaşamında ani, süratlı bir o kadar da hijyenik ve olumlu gelişmeler gündeme geleceğine işaret eder.

  Rüyada Bitki Kesmek

  Rüyada bitki kestiğini gören şahsın, akrabasından veya yakınlarından birisinden alacağı bir dayanak yardımıyla kaçan keyfinin, rahatının ve dirlik, düzeninin yerine gelmiş olacağına delalet eder. Rüyayı gören kişi bir mevzuda gurur ve inat yapmış, esasen yalnızca kendisini cezalandırmış anlamına gelir. Bu dayanak yardımıyla ceza da sona ermiş olacaktır.

  Rüyada Bitki Kesildiğini Görmek

  Rüyası esnasında bitki kesildiğini gören şahsın kariyeri veya iş yaşamındaki vizyonu ile alakalı olmak suretiyle kimi sıkıntıları olacak, iş yaşamındaki imajı zedelenecektir. Fakat korkulan olmayacak ve vaziyet bir krize dönmüş olmadan bertaraf edilecek ve her şey unutulmuş olup eski haline dönmüş olarak, kaldığı yerden devam edecek diye açıklanır.

  in A