Rüyada nehir görmek şahsın, mal varlığında ortaya çıkacak artışla refaha ulaşılacağına ve bütün hüzünlerinin geçeceğine delalet eder. Bununla birlikte rüyayı gören kişinin şahsi sıkıntılarının altından kalkacağını gösterir. Rüya malikinin, her zaman sağlıklı olacağı da söylenir.  Rüyada Akarsuda Yüzmek

  Rüyası esnasında nehir yüzdüğünü gören şahsın rüyası, zihnen ve bedenen daha güzel bir hale geleceği ve bu güzel enerjisini yakınındaki insanlara da geçireceği manasına çıkar.

  Rüyada Duru Nehir Görmek

  Rüyada duru nehir görmek, ev halkı içindeki rahata ve mutluğa delalet eder.

  Rüyada Bulanık Nehir Görmek

  Uğursuzluk ve şerre işaret eder. Şahsın kısmetinin önüne engeller çıkacağı ve tabir caizse neye elini atsa kuruyacağı biçiminde açıklanır.

  Rüyada Akarsuya Düşmek

  Rüyayı gören kişinin rahatının bozulacağı ve hüzünlü günler geçireceği biçiminde yorumlanır.

  Rüyada Nehir Üstünde Yürümek

  Rüyaların en güzelleri arasındadır, hayallerin ve dileklerin gerçeğe dönmesine, şahsın bir ömür memnun, sağlıklı, zengin ve bolluk içinde yaşamasına delalet eder. Bu şahsın sürekli kısmeti ayağına gelir ve talih her daim onunladır şeklinde açıklanır.

  Rüyada Çağlayan Görmek

  Şahsın verimli topraklara, bolluklu ve kalender mahsüllere sahip çıkmasına, işlerinde sürekli ileri gitmiş olmasına, çocuklarının bolluğuna ve hayırlı olmalarına, benzerinden kısım yüzünün güleceğine işaret eder. Rüyayı gören kişi gözünün arka tarafta kalmayacağı bir yaşam sürecektir.

  Rüyada Çağlayandan Atlamak

  Kısmetini kaçırmış olmamak ve kimseye kaptırmış olmamak biçiminde açıklanır. Bir başka tabire göre, şahsın son derece büyük kar getireceği duyumu almış olduğu bir işe herkesten evvel atılacağı veya başkasına kaptırmış olmamak için yapılabilecek her şeyi yapacağı manasına geldiği söylenmektedir.

  Rüyada Çağlayanda Yüzmek

  Rüyası esnasında gürül gürül akan bir çağlayanda yüzdüğünü görmüş olan kimse bütün dertlerinin devasını bulmuş olacak anlamına gelir. İstediği kişiyle izdivaç edecek, sağlığını hiç kaybetmiş olmayacak veya hastalığına çözüm üretecek ve yüzü sürekli gülecek şeklinde açıklanır.

  in A