Rüyada alacaklı görmek, hayırlı işlere belirti etmez ve kötü talihin devamlı olmak suretiyle şahsın aleyhine çalışmış olup durmuş olacağına tabir edilir. Rüyayı gören kişi büyük düşmüş ol kırıklıkları yaşayacak, çok inandığı ve kendisilerine vakitinde büyük fedakârlıklar yaptığı kişilerce sırtından bıçaklanmış olacak anlamına gelir. Rüyada alacaklı görmek, rüyayı gören kişinin insanlardan yana büyük bir darbe yiyeceğine, dolayısıyla de içindeki iyi kısımını öldürmüş olacağına ve bütün insanlara karşı öfke içinde olacağına delalet eder.  Rüyada Alacaklı Olmak

  Rüyada alacaklı olmak da benzerlik gösterecek biçimde yorumlanır ve rüya sahibinin kendinden medet umduğu ve hayır beklediği kimselerden bu halin tam tersine hayırsızlık, vefasızlık ve nankörlük göreceğine ve büyük bir şok yaşayacağına işaret eder.

  Rüyada Borçlu Olmak

  Rüyada borçlu olmak, rüyayı gören kişinin ihanete ve asılsız ve kasıtlı suç yükleneceğine, etrafındaki bazılarının ismini lekelemiş olmaya çalışmış olacaklarına ve gene bu şahısların kendisisi hakkında onur ve gurur kırıcı sözler edeceğine delalet eder. Şahsın fazlasıyla üzüntü duyacağı ve yıkılacağı laflar duymuş olacağına ve sorunlu bir devir geçirmiş olacağına yorumlanır.

  Rüyada Borçtan Kurtulmak

  Rüyada borçtan feraha ermek, ferahlık ve esenlik bulmuş olmaya tabir edilir. Rüyayı gören kişinin hayır göreceği kararlar alacağına ve sorunlarından feraha ermek için birinci adımı atmayı başarmış olacağına, bu vesileyle aheste aheste kurtuluşa ereceğine yorumlanır.

  Rüyada Borç Ödemek

  Rüyada borç ödemek iyilik bulmuş olmaya tabir edilir. Rüya sahibinin hastalıklarından, yaşamış olduğu meşakkatlardan, çektiği meşakkatten ve hüzünlerinden sıyrılacağına delalet eder. Kişi, aklını kemirip durmuş olan vesveseleri kafasından atmayı başarmış olacak anlamına gelir.

  Rüyada Borç Vermek

  Rüyada borç vermiş olmak, ticarette yitirmeye fakat hususi yaşamta kazanmaya ve muvaffakiyetli olmaya yorumlanır. Rüyayı gören kişinin tam da yokluğa düştüğü bir sırada karşısına karşı tipten hayırlı bir şahsın çıkmış olacağına ve kötü günlerini bu şahsın heyecanı yardımıyla atlatmış olacağına yorumlanır.

  in A