Rüyada alay edilmek umumilikle şahsın aile ve dost etrafınca çok ciddiye alım yapılmadığını, bugüne dek yaptığı işlerde beklenen mutlu edici bir sonucu sahip olamadığı için küçümsendiğini delalet eder. Meydana gelen bu halin rüyayı gören kişi üstünde giderek daha da kırıcı hale geldiğini ve kendine olan itimatını kaybeden şahsın işinde de muvaffakiyetsiz olduğunu anlatır. Dalga geçildiğini görmek şahsa ikazda bulunmuş olan bir rüya olmak suretiyle ele alım yapılmalı ve öyle değerlendirilmelidir. Bilhassa şahsın üstündeki uyuşukluk halini atarak ayağa kalkmış olmasını ve meydana gelen kuvvetini, enerjisini doğru işlere yönlendirmiş olarak, çalışmış olmaya başlamış olmasını, söylenenlere önem vermeden yolunda ilerlemiş olmasını öğütler.  Rüyada Alay Etmek

  Başkalarının noksanlarını bir keyif ara bulucu gibi kullanmış olan rüyayı gören kişinin dalga geçtiği bir hale kendinin düşeceğini bildirmiş olan bir rüyadır. Bilhassa kendini çok önemseyen ve her şeyi bildiğini zanneten şahısların başlarına gelmiş olan bir uğursuzluk veya dertte alay ettiği kimseler kısımından ancak bırakılacağına ve yaptığı yanlışların cezasını bu biçimde ödeyeceğine işaret eder. Esas yaşamda tanıdığı biriyle alay ettiğini gören şahıslar o kişilerin kusurlu bir tutumu veya ayıbı ile karşılaşırlar. Kendisisi ile alay ettiğini görmüş olmaksa şahsın ancak kalmış olmaya gereksinme duyacağına ve kimi kararlar alım yapmak için seyahate çıkmış olacağına yorumlanır.

  Rüyada Alay Edilen Birini Görmek

  Haksızlığa uğrayan ya da mahkemeler ile alakalı bir problem yaşayan tanıdığa yardımcı olmak istemiş olmaya, kendinden medet umanlara el uzatılacağına, sürekli merhametli birisi olmak suretiyle davranılacağına ve sevap işleneceğine işaret eden rüya, İslami olmak suretiyle da şahsın hak yolunda ilerlemiş olmaktan kesinlikle taviz vermediğine ve sevabının bol olacağına tabir edilir.

  Rüyada Alay Edilmenin Psikolojik Yorumu

  Umumilikle ilkokul ya da çocukluk çağında kendisisi ile alay edilen ya da aşağılanmış olan, içine kapanık bir çocukluk geçirdiği gibi, özgüvenini de güçlendiremeyen şahısların şimdiki vakitde da hiç bir şekilde istemiş oldukları gibi kendisilerini anlatım edemediklerine ve bu sebeple dışarıdan farklılığı bariz derecede ortada ve zayıf bir şahsiyet çizdiklerini belirtmiş olan sembolik bir rüyadır.

  in A