Rüyada dalga geçmek, malik olduğu her şeyi başkalarının gözüne sokmaya çalışmış olan, aşkın kibirli olan rüyayı gören kişinin yaşayacağı bir olaydan sonra ders çıkarmış olmak yerine bu tutum ve davranışlarını sürdürmüş olarak yapayalnız kalmış olacağına belirtitir. Başarısız olunmaya ve tenkite tahammülü olmayan şahsın devamlı kazanmak istediğini ve aşkın hırs sebebi ile kendini yiyip bitirdiğini delalet eder. Meydana gelen vaziyetin esasen arzulanılan yaşamın kendisisi olduğunu fark edemeyen şahısların devamlı başka düşlerin peşinde koşarken sevmiş oldukları ile beraberliklerinin tadını çıkaramadıklarını, sevgiden mahrum bıraktığı kişilerin zamanla kendine yüz çevireceğini ve ancak kaldıklarında, iş işten geçtiği için vaziyeti rıza göstermek zorunda kalacaklarını bildirir. Dalga geçmek şahsın böbürlenmiş olarak yaşamış olduğu yaşamı bir sınav gibi görerek hırsını ve açgözlülüğünü bir kenara koymuş olarak, sahip çıkdıkları için şükretmiş olması gerektiğini de tabir eder.  Rüyada Yaşlı Biriyle Alay Etmek

  Yaşamış olduğu hiçbir olaydan ders çıkaramayan rüyayı gören kişinin ailesindeki şahısların desteğini de küçümseyici hareketler içinde bulunmuş olmasından ötürü yaşayacağı problemlere ve antipatik tutumları sebebi ile cemiyet kısımından ancak bırakılacağını delalet eder. Karmaşık vaziyetler içinde bulunmuş olan kişilere yardım etmek istemiş olan şahısları reddeden yalnız daha sonra pişmanlık duymuş olan rüyayı gören kişinin kendini üstün görmüş tavırlarının ve her şeyi kendinin bildiğini iddia etmesinin iş yerinde de meseleler yaşamasına sebep teşkil edeceğini tabir eder.

  Rüyada Kendisiyle Alay Etmek

  Şahsın muvaffakiyetli yaşamından ötürü kesinlikle şımarmış olmaması sebebi ile takdir toplayacağını ve mütevazi hayatı ile birçok şahsa misal olacağını, para dışında bilhassa manevi kıymetlerine çok ehemmiyet verdiği için daha huzur ve saadet içerisinde bir insan haline geleceğini tabir eder. Egoist şahıslardan uzaklaşılacağını ve bilhassa dost tercihinde dikkatli davranılacağını da bildirir.

  Rüyada Alay Etmenin Psikolojik Yorumu

  Aşağılık kompleksine ve muvaffakiyetsizlik korkusuna dikkat çeken rüya, şahsın küçümsenmekten korktuğu için sosyal hadiselerden ırak, asosyal bir yaşamı seçim ettiğini, çok kalabalık platformlarda huzursuzluk yaşadığını delalet eder.

  in A