Rüyada alçı görmek, müspet neticelere işaret eder. Rüyayı gören kişinin yaşamının güzellikler içinde geçeceğine, sağlığının, rahatının ve keyifinin yerinde olacağına, evliliğinin muvaffakiyetli biçimde yürümüş olacağına ve çocukları ile arasında hürmetinin ve sevginin hüküm sürmüş olacağına delalet eder. Kişinin, toyluğundan, cehaletinden, akide yetersizliğinden ve egolarından kurtuluşa ereceğine hem dinde güzel, namuslu ve kalender kimse olacağına hem de cemiyetde fert olmak suretiyle oturaklı kimse olmayı başarmış olacağına delalet eder.  Rüyada Alçı Ustası Görmek

  Rüyada alçı ustası görmek, maddi ziyanın tez zamanda telafi edileceğine, şahsın kaybetmiş olduğu imkânlara bir daha ereceğine ve tekrar eski gösterişli yaşamına dönmüş olacağına yorumlanır. Bolluk, bolluk, verim ile açıklanır.

  Rüyada Bir Yeri Alçılamak

  Rüyada bir yeri alçıladığını gören şahsın, benzer, arkadaş ve yakınlarının yapmış oltukları yanlış hareketler ile başka insanların noksanlarını ve insanlar arasında tatsızlık yaratacak ufak sıkıntıları gizlediğine ve bu biçimde insanların birbirlerini kırmış olmalarına engel olduğuna delalet edilir.

  Rüyada Alçı ile Bir Şeyin Kalıbını Almak

  Rüyada alçı ile bir şeyin kalıbını alım yapmak, rüyayı gören kişinin iş yaşamında, yapılacak bir çalışmış olma ve yaşama geçirilecek bir proje için işin ustasından veya işi bilenmiş ol birisinden akıl alacağına ve bu düşünce yardımıyla harika çalışmalara imza atacağına yorumlanır.

  Rüyada Alçılayıp Tamir Etmek

  Rüyada alçılayıp tamir ettiğini gören şahsın, iş yaşamında veya aile yaşamında yaşayacağı bir sıkıntın veya açığa çıkacak bir meselen en tez zamanda düzeltileceğine ve sorunların olumlu yönde neticeleneceğine tabir edilir.

  Rüyada Alçıcı Görmek

  Rüyada alçıcı görmek, rüya sahibinin, iş yaşamında ve aile yaşamında ileriki vakitlerde problem yaratacak ve pişman olup vicdan azabı çekmiş olmasına vesile olacak yanlış hareketler işlemiş olup günaha girmiş olacağına ve çaresi olmayan problemler ile karşı karşıya geleceğine delalet eder.

  in A