Rüyada alışveriş yaptığını görmek, şahsın gelirinin artacağını ve alım kuvvetinin yükseleceğini gösterir. Rüyada alışveriş yapmış olmak umumi olmak suretiyle iyi tarafa yorumlanır yalnız alımı yapılan şeye göre de manası değişir. Mutfak alışveriş işini yapmış olmak şahsın evinde bollukun artacağı doğrultunda tabir edilirken, hijyen mahsülleri alım yapmak ise şahsın sakladığı bir sırrının olduğu manasına çıkar. Araba, hane veya arsa alım yapmak ise şahsın eskisinden farklı bir işe kavuşacağını, fakir ise zengin bir yaşama kavuşacağını tabir eder. Rüyada bebek eşyaları alan şahıs çocuk maliki olur, güzellik mahsülleri alan şahsın sağlığı iyi ve yaşamı memnun geçer. Hasta bir kimse ilaç almış olduğunu görüyorsa iyileşir.  Rüyada Alışveriş Yapmış olan Birini Görmek

  Başkalarını alışveriş yaparken görmek, şahsın yaşamından mutlu olmadığını gösterir. Başkalarının yaşamına özenen, kendisi hayatını beğenmeyen ve maddi cepheden da istediği gibi yaşayamayan birine işarettir. Rüyası esnasında alışveriş yapmış olan bazı insanlarla dolaştığını görmüş olmaksa, şahsın etrafını değiştireceğini ve kendine son derece büyük faydalar sağlayacak olan önem derecesi yüksek kişilerle dostluk kurmuş olacağına tabir edilir.

  Rüyada Ayakkabı Alışveriş işini Yapmak

  Rüyası esnasında ayakkabı alan şahıs umumilikle zorluk içine düşer ya da sıkıntılı bir olayla karşılaşır. Kara ayakkabı almış olduğunu gören kimseye acı verici, rahatsızlık, kaza veya ölüm havadisi gelir. Rüyası esnasında kırmızı bir ayakkabı almış olduğunu görmüş olan kimse haneli ise başka bir kadınla bağlantı yaşarmış ol veya ile rahatının bozulacağı hadiselere karışır. Rüyada sarı ayakkabı satmış olun alım yapmak şahsın hastalanacağına, ak ayakkabı görmüş olmaksa muradına ereceğine, henüz evlenmemiş ise izdivaç edeceğine işaret eder. Rüyada ayakkabı denemiş olmak ama alım yapmamak ise şahsın son derece büyük bir yanlıştan son anda dönmüş olacağına tabir olunur.

  Rüyada Giysi Alışveriş işini Yapmak

  Rüyası esnasında kıyafet almış olduğunu görmek, alımı yapılan eşyaya göre farklı tabir edilir. Kazak veya gömlek alım yapmak maddi cepheden büyük bir soruna sebep olurken, pantolon alım yapmak şahsın peş peşe yolculuğa çıkmış olacağına delalet etmektedir. Rüyada şapka alım yapmak mevkiye, etek alım yapmak kadınlar için yuva kurmuş olmaya, uzun bir pelerin alım yapmak ise, hakkında dedikodu yapıldığına işaret eder.

  in A