Rüyada alım yapmak, rüya sahibinin uykusunda almış olduğu objenin niteliğine ve özelliklerine bağlı olmak suretiyle hususiye indirgenerek tabir edilebilirken umumi manası itibariyle de iki farklı biçimde yorumlanır. Bu rüya hem şer hem de hayır olmak suretiyle tabir edilmektedir. Rüya sahibinin uykusunda fazlaca arzuladığı ve sevdiği bir objeyi almış olduğunu görmüş olması, talih, bereket, bolluk, mülk sahibi olmak, sevinç ve mutluluk olmak suretiyle kabullenilir. Rüyayı gören kişinin uykusunda kendini hiç mutlu etmeyecek bir şey almış olduğunu görmüş olması de talihsizlik ve uğursuzluk olmak suretiyle tabir edilmektedir.  Rüyada Birşey Almak

  Rüyada birşey alım yapmak, rüya sahibinin uykusunda almış olduğu o şey üstünden yorumlanır ve rüya sahibinin cici, güzel ve kıymetli bir şey almış olduğunu görmüş olması, rahatlığa, ferahlığa, esenliğe işaret eder. Ama rüyayı gören kişinin çirkin ve kıymetsiz bir şey alım yapması ziyana uğrayacağına, aksaklıklarla ve engellerle karşı karşıya geleceğine ve başarısız olunmaya düşmüş olacağına tabir edilir.

  Rüyada Mesaj Almak

  Rüya sahibinin amaçlarının, hayallerinin ve gayelerinin gerçeğe dönmesi yardımıyla yaşamının istediği doğrultuda seyretmiş olmaya başlamış olacağına, ticaretinin açık hale geleceğine ve günlerinin güzelleşmiş olacağına işaret eder.

  Rüyada Abdest Almak

  Rüya sahibinin sorunlarından, sıkıntılarından, hastalıklarından ve maddi yükümlülüklerinden kurtuluşa ereceğine, huzur nefes alım yapmaya başlamış olacağına, moralinin ve keyifinin yerine gelmiş olacağına, verimliliğinin de artış göstereceğine delalet eder.

  Rüyada Para Almak

  Rüya sahibinin rekabet ettiği kişilere karşı son derece başarılı olacağı, onların önüne geçeceği, dayanıklı ve sarsılmaz bir koltuğa oturacağı ve güvence olacak kazanca, mutluluğa, rahatlığa, gösterişliye ve rahatlıka ereceği manasına çıkar.

  Rüyada Hane Almak

  Rüya sahibinin uykusunda yeni ve güzel bir hane almış olduğunu görmüş olması yaşamının pozitif doğrultuda ilerleyeme başlamış olacağına, hayallerinin gerçeğe dönüşeceğine, şahsın arzularına ereceğine işaret eder. Rüyayı gören kişi uykusunda eski ve kötü bir hane almış olduğunu görecek olursa düş kırıklığı yaşayacak anlamına gelir.

  in A