Rüyada altın diş, ticaret yapacak olmaya ve kazanç sahip olmaya yorulmuş olmaktadır. Gene kimi âlimlere göre gönül bağlantısıdır ve tez zamanda memnun olacağı bir benzere kavuşmadır. Bu rüya esnaflar için bol karlı bir iş, ele gelecek çokça mal ve ganimettir. Gene başka bir değerlendirmeye göre ise zorlanmaktan sonra kolaylığa, sorun çektikten sonra rahatlamış olmaya delalet etmektedir.  Rüyada Kendinin Değil de Başkasının Altın Dişini Görmek

  Rüyada bir başkasına ait altın diş görmek dişin malikinin vaziyetine göre yorulmuş olmaktadır. Bu şahıs haneli ise çok iyi ve çok güzel bir çocuğa kavuşur. Şayet henüz evlenmemiş ise bu günlerde iyi bir kısmeti çıkar ve evlenir. Kimi bilginlere göre ise bu rüya oldukça zengin ve güc maliki bir kişidir.

  Rüyada Altın Dişinin Düştüğünü Görmek

  Bu rüya birçok biçimde yorulabilmektedir. Ara sıra bu rüya elden giden paraya delalet etmektedir. Mal yitirmek, iş yaşamında kimi problemler yaşamak olmak suretiyle yorulmuş olabilir. Kimi zaman da bu rüyayı gören kimsenin günahlardan sakınıp, yanlış hareketlerden arınmasıdır. Bu rüyayı gören artık yanlış yapmış olmaz ve geçmiş günahlarına tövbe eder.

  Rüyada Bir Bayanın Dişinin Düştüğünü Görmesi

  Bu rüya hamile kadınlar için hayırlı ve sağlıklı bir çocuğa delalet etmektedir. Bu rüyayı görmüş olan kişi bu günlerde çok güzel bir çocuğa kavuşur. Hamile olmayan kadınlar için de çocuk maliki olmak ve gebe kalmış olmaktır.

  Rüyada Gümüş Diş Görmek

  Rüyada gümüş bir dişe sahip çıkan kimsenin iyi huylu olması manasına çıkar. Bu rüya sahibi güvenilir, iyi kalpli ve takvalı bir şahısdır.

  Rüyada Dişlerinin Tamamının Düştüğünü Görmek

  Bu rüya çok uzun hayata delalet etmektedir. Rüyada bütün dişlerinin döküldüğünü görmüş olan kişi bütün soyundan daha çok bir hayata kavuşur ve çok uzun seneler yaşarmış ol. Bu rüya bununla birlikte kendinden türeyecek hayırlı bir neseptir.

  in A