Rüyada altın gerdanlık görmek, çok müspettir. Rüyayı gören kişinin yaşamının bereket, bolluk ve mülk sahibi olmak içinde geçeceği, bütün sıkıntıları ve meşakkatları aşma kuvveti ve akidesi taşıyacağı, kendisine olan sonsuz itimatı yardımıyla tüm işlerde son derece başarılı olacağı manasına çıkar. Bu rüya hayallerin gerçeğe dönüşeceği, zor zamanların, çekilmiş olan acı veren durumların ve dökülmüş olan gözyaşlarının unutulacağı ve ikinci kez bu şekilde zor günlerin yaşanmayacağı ile yorumlanır.  Rüyada Altın Gerdanlık Takmak

  Rüyada altın gerdanlık taktığını görmüş olan kimse, yaşamının en güzel ve en parlak devirini yaşayacak, işinden yana önem derecesi yüksek düzeyde verim alacak, kuvvet ve etraf kazanacak, mesleğinde lafı geçen ve yetki maliki şahıs haline gelmiş olacak ve saygınlığı artacak anlamına gelir.

  Rüyada Altın Gerdanlık Armağan Almak

  Rüyası esnasında altın gerdanlık armağan almış olduğunu görmüş olan kimse, başka birisi yardımıyla çıkar sahip olacak ve onun omuz vermesiyle elde ettiği dünya malıyla ve parayla hayatının sonuna kadar konfor, gösterişli, rahatlık ve mülk sahibi olmak içinde yaşayacaktır diye tabir edilir.

  Rüyada Başkasının Boynunda Altın Gerdanlık Görmek

  Bir kimse rüyada başka birinin boynunda altın bir gerdanlık olduğunu görecek olursa onun paylaşmış olmayı sevmeyen şahıs olduğu değerlendirmesi yapılır. Rüyayı gören kişinin edindiği dünya malına ve biriktirdiği paraya sıkı sıkıya bağlı olduğuna başkalarıyla paylaşmış olmak bir yana kendinden dahi sakındığına delalet eder.

  Rüyada Düzmece Gerdanlık Görmek

  Rüyası esnasında düzmece gerdanlık görmüş olan kimse, yaşamından ve malik olduklarından yana mutlu değildir ve hep daha fazlasını sahip olmanın yollarını aramakla meşguldür şeklinde açıklanır.

  Rüyada Parlak Kolye Görmek

  Rüyada parlak kolye görmek, rüyayı gören kişinin hayat enerjisi ile kıpır kıpır, yaşam dolu oluşu yardımıyla etrafındakileri de pozitif doğrultuda etkilediğine ve onlara ümit verdiğine işaret eder. Bu özelliği yardımıyla şahsın çevresi hep kalabalık olacak anlamına gelir.

  in A