Rüyada amca görmek baba ve baban olan kişinin soyundan gelmiş olan şahıslara yorumlanır. Rüyada amca görmek şahıs için son derece hayra yorulması gereken bir rüyadır, bu rüyada hikmet vardır. Rüyada amcasını görmüş olan kimse dertlerinin çarelerini bulur ve rahata kavuşur. Sağlık sıkıntısı mevcutsa eski sıhhatine ve keyifine bir daha döner, işsizce çok hürmetin ve tanınmış bir kurumdan iş teklifi alabilir, yoklukta veya kıtlıktaysa kazanç sahip olar. Ayrıyeten rüyası esnasında amcasını gören şahsın bütün dilekleri yerine gelir, hayalleri de gerçekleşir. Bir şahıs rüyası esnasında amcasıgilin keyfinin ve keyifinin yerinde olduğunu görecek olursa bu dinde güzellik olmak suretiyle tabir edilir. Rüyada amcasıgilin öldüğünü görmüş olan kimse iyi olmayan şeylerle karşı karşıya gelecek ve canı sıkılacaktır. Rüyası esnasında gerçek amcasını görmüş olan kimse, tüm işleri başarmış olacak kudrete kavuşur.  Rüyada Amca Oğlu Görmek

  Rüyada amcasıgilin oğlunu gören şahsın çevresinde kendisisi için hayırlı ve yararlı kimseler olduğuna ve rüyayı gören kişinin o kişilerce çok sevilmiş olup, korunmaya çalışıldığına delalet eder.

  Rüyada Amca Karısını Görmek

  Rüyada amcasıgilin karısını gören şahsa, ziyadesiyle sevinç duyacağı bir hediye ambalajı verilecek anlamına gelir. Ambalajın içindeki hediye ufak fakat rüyayı gören kişi için kocaman bir sevinç manasına çıkar.

  Rüyada Amca Oğluyla Evlenmek

  Rüyada amca oğluyla evlenmiş olmak müşterek olan mal manasına çıkar. Rüyası esnasında amcasıgilin oğluyla izdivaç ettiğini gören şahsa, üstünde öbür aile bireylerinin de hakkının olduğu bir mal veya para kalmış olacak anlamına gelir.

  Rüyada Amca Çocuklarını Görmek

  Rüyası esnasında amcasıgilin çocuklarını görmüş olan kimse, duygu yüklü bir boş alan yaşıyor ve dolayısıyla de kendisini dünyada yapayalnızmış gibi hissediyor diye yorumlanır. Rüyayı gören kişi ya kardeş özlemi duymuş oluyor veya dertlerine derman olacak, hiçbir şey yapamıyorsa dahi derdini dinlemiş olacak gerçek bir arkadaşa ve sırdaşa gereksinim duyuyordur.

  Rüyada Amca Ve Baba olan kişiyi Görmek

  Bütün ülkenin tanıdığı ve sevdiği bir şahıs olunacağına, hayırlı bir yola çıkılacağına, büyük maddi bir kazanca malik olunacağına, hayali kurulan herşeye bu günlerde malik olunacağına, problemlerin çareye ereceğine, dertlerin ve sorunların çözüm bulmuş olacağına, yapılan iyiliklerin bedelini bulmuş olacağına ve güzel ve hayırlı bir bağlantıya başlanmış olacağına işarettir. Rüyada amca ve baba olan kişiyi hüzünlü görmek, hayırlı başlamış olan ve büyük muvaffakiyet getirmiş olan bir çalışmış olmanın tez zamanda soruna girmiş olacağına, maddi cepheden büyük ziyana uğrayacağına, hayalkırıklığı ve kalp kırıklığı gündeme geleceğine ve kardeşler arasında parasal bir mevzudan dolayı kavga edileceğine yorumlanır.

  Rüyada Amca Ve Dayı Görmek

  Hem baba kısımından hem anne kısımından aile büyüklerinin desteğiyle büyük bir iş girileceğine, bu vesileyle son derece fazla kar elde edileceğine, problemlerin kısa bir zamanla çözüme kavuşacağına, kimi aile fertleri ile beraber çok iyi bir işe girileceğine ve rakiplerin üzülmüş olmasını sağlayacak bir adım atılmış olacağına delalet etmektedir. Rüyada yaşlı amca ve dayı görmek, arzulanan herşeye tez zamanda malik olunacağına, hayalperest bir kişi  olunması nedeniyle bu konuyla alakalı bir işe girileceğine, son derece büyük muvaffakiyetler elde edileceğine, aile fertleri alakalı olmak suretiyle neşeli bir havadis alınacağına ve feraha çıkılacağına yorumlanır.

  Rüyada Amca Kızı Görmek

  Güzel ve huzur geçecek bir hayata yorumlanır. Rüyayı gören şahsın, harika bir mevkiye terfi alacağına, kaçırdığı fırsatları harika adımlar atarak tekrar kazanacağına, bol kazanç sahip olacağına, sevdiği bir arkadaşla büyük bir iş ortaklığı kurmuş olacağına, beklenmedik bir yerden büyük parasal dayanak gelmiş olacağına, maddi ve manevi rahatlık içinde bir yaşama malik olunacağına ve ferahlığa çıkılacağına tabir edilir. Rüyada amca kızı görmek ve sarılmış olmak, aile fertleri ile beraber uzun bir yolculuğa çıkılacağına, bu günlerde sevilmiş olan bir şahıs ile evlilik hayatına girileceğine ve çocuk maliki olunacağına işaret eder.

  Rüyada Amca İle Atışma Etmek

  Aile büyükleri ile ters düşüleceği, yapılan bir işten büyük ziyan edileceği, kardeşler arasına siyah kedi gireceği, kazanılan büyük bir yarışmış olmanın kaybedilmiş sayılacağı, hayalkırıklığı gündeme geleceği, ele gelen kazancın büyük bir kısmının kaybedileceği, zor dönemler geçirileceği, rakiplerin yapacağı bir fenalıktan dolayı ziyana uğranacağı manasına çıkar. Rüyada amca ile atışma etmek ve küslüğü sona erdirmek, yapılan bir kusurunun telafi edileceğine, aile büyüklerinden birinin başının sıkışması üstüne kendine yardımcı olunacağına, çıkmış olan kimi dedikodular yüzünden kötüye giden evliliğin düze çıkmış olması için zaman alan çalışmalar verileceğine  ve büyük bir sabır göstermiş olarak zora girmiş bir işin yoluna sokulacağına delalet eder.

  Rüyada Amca İle Evlenmek

  İnsanların asla ummadığı bir karar alınacağına, bu kararın arka tarafından gidileceğne, yalnız bu günlerde parasal anlamda büyük bir ziyana uğranacağına, benzer, arkadaş veya hısımlardan birinin ihanetine uğranacağına, ziyanlı bir alışmışlıkla uğraşmak zorunda kalınacağına ve elde bulunmuş olan işin bir sıkıntıdan dolayı kaybedileceğine belirtitir. Rüyada amca ile evlenmiş olmak ve boşanmış olmak, büyük bir maddi ziyanın kıyısından dönülmüş olacağına, işlerin kötü gidişatına durmuş ol denilmiş olacağına, pek güvenmiş ol vermeyen bir şahsın iş teklifinin geri çevrileceğine, yapılan bir yardım yardımıyla huzur bir nefes alan ve işlerini sisteme sokan bir dostın dayanak olacağına yorumlanır.

  Rüyada Ölmüş Amca Görmek

  Şanssız bir durumla karşı karşıya kalmış olmaya, kıyıda köşede bulunmuş olan malın ve mülkün bir kısmını satmış olmaya, kıskaçlık krizine girmiş olmaya, rakiplerin epeycedir üstünde çalışmış oltukları bir tongaya basmaya, verilen çabaların ziyana uğradığını görmeye, eşle atışma etmeye, uzun müddetli bir ayrılık yaşamaya, iş yaşamındaki prestiji kaybetmeye ve hiç bir şekilde toparlanamamaya tabir edilir. Rüyada ölmüş amca ve büyük baba görmek, uzaklardan gelcek kötü bir havadisler büyük bir sorununun içine düşüleceğine, malvarlığının bir kısmının kaybedileceğine, yapılan işte ancak kalınacağına, zor dönemler geçirileceğine, hayaledilen şeylerden gittikçe uzaklaşılacağına ve sorunlu bir iş yaşamına malik olunacağına işarettir.

  Rüyada Amca Torunu Görmek

  Aile bağlarının kuvvetli olması yardımıyla gidilen yolda sürekli dayanak alınacağına, büyük mutlu edici sonuçlara imza atılmış olacağına, kısa vadede çok büyük bir mal varlığına malik olunacağına ve verilen lafların gündeme gelecek olan sorunlara ve hüzünlere rağmen tutulmuş olacağına belirtitir. Rüyada amca torununu gülerken görmek, rüyayı gören kişinin, kendine eskisinden farklı bir iş kurmakla alakalı programlarını gerçeğe dönüştürmüş olacağına, pekçok mevzuda deneyim maliki bir şahıs ile beraber yola düşeceğine, alımı yapılacak kararları en iyi ve dikkatli biçimde yaşama geçireceğine ve muhtaç insanlara ettiği yardımlar yardımıyla son derece sevineceğine yorumlanır.

  Rüyada Amca Oğlunu Dövmek

  İş aleminde pek tasvip edilmeyen durumlarla karşılaşılacağı, eve kimi kötü niyetli şahısların gireceği, güzel giden bir işte parasal olmak suretiyle kötü bir hale düşüleceği, atılmış olan adımların kimi yanlış hareketleri birliktende getireceği, aksaklıkların birbiri peşine başgöstereceği, kurulmuş bir ortaklığın bozulacağı, mal ve mülkte büyük bir eksilmiş olma gündeme geleceği ve hayırsız bir şahıs yüzünden yolda kalınacağı manasına çıkar. Rüyada amca oğlunu birini döverken görmek, yapılan bir yanlış ile çok sevilmiş olan ve kıymet verilen bir şahsın arkadaşlığının kaybedileceğine, eskisinden farklı bir işe girileceğine, yalnız alışmış olma sürecinden hiç bir şekilde ahenk sağlanacağına, zaman alan çalışmalar neticesi malik olunan zenginliğin azar azar kaybedileceğine ve kötü bir durumla karşı karşıya kalınacağına tabir edilir.

  Rüyada Amca Oğlunun Öldüğünü Görmek

  Zor zamanlar gündeme geleceği manasına çıkar. Aile fertlerinin çok hüzün duymuş olmasına vesile olacak bir vaziyet gündeme geleceğine, benzerleri birbirine düşürmüş olacak bir havadis alınacağına, iş ile alakalı olmak suretiyle çok kayıp verileceğine, hayallerin gerçeğe dönüştürülmesi için gidilen yolda zor hale düşüleceğine ve lüzumsuzca bir çalışmış olmaya girileceğine tabir edilir. Rüyada amca oğlunun öldüğünü ve dirildiğini görmek, hayallerin gerçeğe dönüştürülmesi için gidilen yolda kimi problemler gündeme geleceğine, bu problemler yüzünden kısa sürmüş olacak bir işin gereğinden çok uzayacağına ve zor zamanlar geçirileceğine belirtitir.

  Rüyada Amca Kızıyla Evlenmek

  Kişinin, epeycedir beraber olduğu şahıs ile evlilik yapacağına, bu günlerde çocuk maliki olacağına, hem kendini hem aile fertlerini memnun edecek bir karar alacağına, göstereceği sabır ve azim yardımıyla kendisi işine sahip çıkacağına, bereket bolluk içinde yaşayacağına ve kazanımlarının gün geçtikçe daha da artış göstereceğine delalet etmektedir. Rüyada amca kızıyla evlenmiş olmak istemiş olmamak, zor bir karar vermiş olma sürecine girileceğine, atılmış olan adımların pek yarar getirmeyeceğine, tersine büyük ziyan görülmüş olmasına vesile olacağına, dertlerin artış göstereceğine, rakiplerle bir kavga edileceğine ve uzun bir müddet süresince ancak kalınacağına tabir edilir.

  Rüyada Amca Görmenin Psikolojik Yorumu

  Kuşkusuz akrabaya dair kimi hissiyatları anlatır. Bu rüyayı gören fert aile mevzusundaki problemlere karşı hassas, yeri geldiğinde laf hakkını kullanmış olacak, fikirlerini ve görüşlerini de aile büyükleri ve ufakları ile paylaşmış olacak kadar onlarla alakalı ve onlara karşı sorumluluk maliki anlamına gelir. Fertin öyle kendisini akrabasından soyutlamış, kendisi işleri için ve yalnızca kendisi aleminde yaşayan birisi olmadığını gösterir. Sözkonusu sevmiş oldukları olduğunda tavrını kesmiş olun olmak suretiyle göstermiş olacak, yapabileceği fedakarlığı yapmış olacak ve yeri geldiğinde de masaya yumruğunu çetin biçimde vurmuş olacak kimsedir. Öyleki fertin varlığının farkında olduğunun ve aile içindeki yerini de iyi bildiğinin bir inikasıdır.

  in A