Rüyada amcagili görmek, rüya sahibinin müspet, iyi kalpli, hayırlı, paylaşımcı ve anlayışlı davranacak kadar engin yürekli kimselerle karşı karşıya geleceğine bu şahıslardan yana memnunlukla, rızıkla, bollukla, bereketle ve mülk sahibi olmakla nasiplenmiş olacağına delalet eder. Rüyayı gören kişinin elinden tutmuş olacak, ona doğru yolu göstermiş olacak, hayatını kolaylaştıracak, yeri geldiğinde akıl ve teselli yeri geldiğinden de para ve mal vermiş olacak insanların var olduğuna yorumlanır.  Rüya Amcagili Öpmek

  Rüya sahibinin pozitif gelişmeler yaşayacağına, yaşamına talih ve şans getirecek işler yapmış olacağına, sorununu, hüzününü ve rahatsızlığını unutturacak havadislerle karşılaşacağına ve herşeyin çok daha iyi tarafa doğru gitmiş olmaya başlamış olacağına delalet eder ve hayır olmak suretiyle kabullenilir.

  Rüyada Amcagili Öldürmek

  Rüya sahibinin uykusunda gördüğü şahıs cidden amcasıysa ona kendisi rızasıyla maddi imkânlarından sunmuş olacağına, onu borçtan kurtarmış olacağına ve bu vesileyle hem onun kalbini hem de iyi dileklerini alacağına işaret eder. Şayet rüyayı gören kişi uykusunda tanımadığı bir şahısı amcası olmak suretiyle görür ve onu öldürürse bu da bir hayırlı bir iş yapacağı manasına çıkar.

  Rüyada Amcagili Dövmek

  Rüya sahibinin uykusunun tam tersine bilhassa aile büyükleri olmak üste onu sevmiş olan ve üstünde emeği olan bütün insanlara karşı hürmetde noksan etmeyeceğine, hep onlara layık olmaya çalışmış olacağına, elinden geldiğince onlarla birlik, beraberlik, bütünlük ve dayanışma içinde kalmış olacağına tabir edilir.

  Rüyada Ölmüş Amcagili Canlı Görmek

  Rüya sahibinin amcasıgilin hasretini çektiğine, ona olan sevgisinin sürekli diri olduğuna, onun için hep dua ettiğine ve onu devamlı düşündüğüne delalet ederken bir öte taraftan da rüyayı gören kişinin çok özlediği ve ayrı kaldığı birine ereceğine işaret eder.

  Rüyada Öz Amca Görmek

  Rüya sahibinin akrabası için müspet birisi olduğuna, akrabasının de kendinden razı geldiğine delalet eder.

  in A