Rüyada anahtar yitirmek, mekân değişikliği ya da iş değişikliğidir. Bu rüya dünya hayatında oluşmuş olacak herhangi bir farklılık manasına gelmektedir. Anahtar umumilikle kuvvet, güc ve iş manasına gelmektedir. Bu sebeple anahtar yitirmek kimi zaman da gücten düşmüş olmak, nüfuzundan olmaya da yorulmuş olmaktadır. Bu rüya aile hayatında görülmüş olacak tatsızlıklara, ufak tartışmalara da işaret olma ihtimali var.  Rüyada Anahtarla Kapıyı Açmak

  Rüyası esnasında anahtarla herhangi bir kapı açmayı başaran kimse eskisinden farklı bir işe başlar. Bu rüya sahibi çok iyi olacak, ekonomik manada da oldukça iyi getirisi olan, güzel bir işe girer. Anahtarla kapı açık hale getirmek her zaman güzel ve hayırlı bir rüyadır; kapatmış olmak ise tam tersidir. Kapı kapatmış olup kilitlemiş olan şahsın yaşamında önem derecesi yüksek değişiklikler olur. Bu, işini yitirme, karşısına gelen fırsatları tepme manalarına da gelebilmektedir.

  Rüyada Elinde Anahtar Tutmak

  Rüyada elinde anahtar tutmuş olan şahsın ibadet noktasında iyi olduğuna ve güzel kulluk ettiğine yorulmuş olmaktadır. Rüyada elinde tuttuğu anahtarı yere düşürmüş olan, ibadetini yapmış olamadığı, bu mevzuda huzur olduğu ve kulluk bakımından değişik yanlış hareketlerin içinde olduğu anlaşılmış olur.

  Rüyada Elinde Ansızın Çok Anahtar Bulunduğunu Görmek

  Rüyada elinde pekçok anahtar tutmuş olan şahsın karşısına hiç ummadığı güzellikte fırsatlar çıkar. Bu rüya yol ayırımına girmiş olacağınıza, size sunulan opsiyonlara ve yaşamınızı değiştirmiş olacak güzel imkânlara yorulmuş olmaktadır.

  Rüyada Kendine Anahtar Verildiğini Görmek

  Rüyada kendine anahtar verildiğini görmüş olan kimse yakın vakit içinde evlenir. Bu rüya bayan ya da erkeğin karşılaşacağı iyi bir kısmete delalet etmektedir.

  Rüyada Anahtar Bulmaya çalıştığını Görmek

  Rüyası esnasında anahtar arama yapan şahıs, büyük bir iş kurar ve kendine varlıklı ve güvenilir bir adam yardım eder. Bu rüya kazanılacak helal mal ve paradır. Rüyası esnasında anahtar arama yapan, esas yaşamda arzularına ve isteklerine ulaşıp memnun olur.

  in A